Новини

Луцькі школярі побували у музеї Лесі Українки в Колодяжному. ФОТО

Школярі переможці конкурсу есе «Леся Українка – видатна українка»,який організував депутат міської ради Петро Нестерук, побували у музеї поетеси у селі Колодяжне.

У подорож учні із вчителями відправилися у п'ятницю, 23 лютого, - пише Район.Луцьк.


«Учні писали відповідно до своєї вікової категорії, а це і про дитячі роки Лесі Українки, і про актуальність її творів у наш час, і про те, що потрібно вчитися в Лесі Українки, зокрема стійкості, терплячості й оптимізму», – розповіла вчителька ЛНВК «ЗОШ І-ІІ ступенів №24 – технологічний ліцей» Алла Кузьмич.

Гостей музею познайомила із життям великої української поетеси, прозаїка, драматурга, літературного критика, публіциста Лесі Українки провідний науковий співробітник музею в Колодяжному Любов Мержвинська.

Протягом екскурсії жінка розповіла біографію поетеси, боротьбу із хворобою, сім'ю та найбільше кохання - Сергія Мержинського.


Мержвинська розповіла школярам, що в музеї зберігається багато дорогоцінних реліквій – речей, які належали Лесі Українці: особиста ручка та ніж для розрізання паперу, який виготовили зі слонової кістки, підсвічник, стіл, стільчики, вазу, яку Леся привезла з Італії, тарілочки, ложка для соусу та ін. Окрім того, багато речей показала в меморіальних будиночках родини Косачів.

«Екскурсія мені надзвичайно сподобалася, я дізналася цікаві факти з життя поетеси. Перед цим я думала, що знаю біографію Лесі Українки, проте виявилося, що багато ще є цікавого. Після цієї поїздки у мене з'явилося навіть натхнення щось написати», – поділилася враженнями учениця школи №20 Олександра Шевчук.


Родзинкою цієї екскурсії виявилося те, що екскурсовод Любов Мержвинська дозволила одній із учениць зіграти на фортепіано Лесі Українки, аби відчути його звук.

«Мені було приємно, що дозволили зіграти на фортепіано, яке належало видатній жінці Лесі Українці. Я не очікувала, що в мене буде така унікальна можливість», – розповіла з захопленням Тетяна Маркопольська.

Депутат міськради Петро Нестерук зауважив, що конкурс організували для дітей, яким це, дійсно, було цікаво.

«Подібні екскурсії, на мою думку, дають можливість молодим людям ще зі шкільної парти вивчати глибше справжню українську історію, дізнаватися детальніше про життя видатних українців. Виховувати у молоді патріотизм правильно і надзвичайно важливо, адже вони наше майбутнє. Сподіваюсь всім сподобалося. Намагатимуся в майбутньому частіше організовувати подібні конкурси», – зазначив Петро Нестерук.