Новини

Мешканці луцької багатоповерхівки два дні сидять без газу

У Луцьку через перевірку лічильників 60 квартир залишили без газу.

Про це у коментарі «Волинь24» розповіла голова Асоціації ОСББ «Лучани».

Юлія Сабатюк розповідає, 28 лютого на чотирьох під’їздах будинку, що на вулиці 8 Березня, газовики розвісили оголошення про відключення газу. Вони попередили мешканців будинку про те, що 1 березня відбудеться планове технічне обслуговування, а тому всім жителям протягом дня треба бути вдома.

«По-перше, за два дні такі речі ніхто не робить. По-друге, враховуючи те, що на вулиці зараз -19 градусів, я попросила відтермінувати процедуру хоча б на тиждень. Тим більше я передбачала, що люди можуть не бути вдома», - каже голова Асоціації ОСББ «Лучани».

Прохання Юлії Сабатюк проігнорували, а тому з вчорашнього дня жителі 60-ти квартир сидять без газу.

У четвер, 1 березня, об 16:30 зібралися усі мешканці будинку, аби таки перевірили лічильники та пустили до квартир газ. Натомість газовики відмовилися проводити роботи, мовляв працюють лише до 16:00.

Найгірше те, що без газу залишилася самотня 90-річна бабуся, якою опікуються соціальні працівники.

«Квартира в неї завжди відкрита, бо їй 90 років і вона не ходить. Зрозуміло, що час від часу до неї заходять сусіди, аби подивитися, як вона», - коментує Юлія Сабатюк.

Газовики відключили бабусі газ, мотивуючи це тим, що колонка імпортна і немає технічної документації на неї.

Сама ж Зіновія Миколаївна Крищук розповідає, що колонку встановлювали більше 20-ти років тому, а жодних документів бабуся не має. За зміни до проекту пенсіонерці треба заплатити 1000 гривень.

«Як же я віддам тисячу гривень, коли пенсія в мене тільки 1300? Як платити за квартиру? За що купувати їжу?», - коментує лучанка.

Голова Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк каже, що для того, аби Зіновії Миколаївні ввімкнули газ, їй треба зібрати цілу папку документів: паспорт, ідентифікаційний код, паспорт та виконавчу документацію на колонку, яку встановлювали більше 20-ти років тому.

«Уявіть собі, це ж було 20 років тому, коли не було ніякої виконавчої документації. Що нам робити з тією бабусею – я не знаю», - додає Юлія Сабатюк.