Посадовець в Україні наживався на перевезенні тіл загиблих військових

0
Посадовець в Україні наживався на перевезенні тіл загиблих військових
Під час повномасштабної війни, навесні 2023 року, у Полтаві викрили корупційну схему, пов’язану з перевезенням тіл загиблих українських військових.

Про це пише ТСН з посиланням на The Wall Street Journal.

За даними прокуратури, посадовець місцевої адміністрації Сергій Нечипоренко, на той момент заступник керівника служби ритуальних послуг, уклав неформальну угоду з директором похоронного бюро Олександром Бургардтом.

Чиновник погодився передати похоронному агентству контракт на транспортування 23 тіл загиблих із моргу в Дніпрі в обмін на частину суми, яку мало сплатити місто. Як зазначають слідчі, домовленість укладали на міському кладовищі — в обстановці, що вражає цинізмом.

Пізніше, за даними правоохоронців, Бургардт зустрівся з Нечипоренком на тому ж кладовищі, щоб передати йому його частку — 13 200 гривень. Однак обидва учасники угоди надають різні версії подій.

За інформацією The Wall Street Journal, директор похоронного бюро запевняє, що сам звернувся до поліції, коли чиновник нібито вимагав ще більші «відкати». Натомість Нечипоренко свою вину заперечує, а його адвокат заявляє, що спірні контракти були підписані ще до його призначення на посаду.

Як зазначає старший слідчий Національної поліції Микола Лиско, повномасштабна війна стала «сприятливим ґрунтом» для появи нових схем наживи на людському горі.

За даними журналістів, окремі ритуальні служби в Україні платять поліції, медикам чи рятувальникам за «наведення» на нещодавні смерті, а також завищують ціни на труни та надгробки для військових, ділючи прибуток з посадовцями.

«Ніхто з нас не без гріха, але, вважаю, мають бути межі… особливо коли на війні гинуть молоді хлопці», — сказав Бургардт журналістам.

Нагадаємо, на кордоні затримали скандального українського проректора університету: що сталося.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні