Чому в Україні немає квитків на поїзд: депутатка попередила про загрозу

0
Чому в Україні немає квитків на поїзд: депутатка попередила про загрозу
В Україні спостерігається дефіцит квитків на потяги через нестачу нових вагонів та ремонтних підприємств. У парламенті водночас лунають попередження про ризики можливого приватизаційного процесу «Укрзалізниці».

Про це розповіла народна депутатка Оксана Савчук в ефірі «Ранок.LIVE».

Причини дефіциту квитків
«Квитків у продажі так мало, бо немає достатньої кількості рухомого складу, зокрема нових потягів», — пояснила Савчук.

Вона також нагадала, що раніше Азовсталь виробляла рейки для залізниці, але цього виробництва зараз немає. Крім того, більшість ремонтних підприємств залишилися на територіях Сходу України, що ускладнює обслуговування вагонів і локомотивів.

Загроза приватизації
Савчук підкреслила, що ключове завдання парламентарів — не допустити приватизації «Укрзалізниці». «Це стратегічне підприємство, яке виконує не лише комерційні, а й соціальні та оборонні функції», — наголосила депутатка.

Вона додала, що передача вантажних перевезень приватним компаніям, залишивши пасажирські державними, може поставити під загрозу важливі соціальні маршрути. «Багато дотаційних електричок перестануть курсувати до населених пунктів, де люди щодня їздять на роботу. Це маршрути життя», — зазначила Савчук.

Проблема шахраїв та перекупників
Ще однією причиною труднощів із купівлею квитків є діяльність шахраїв та перекупників. Лише за червень–липень 2025 року АТ «Укрзалізниця» заблокувала понад 2800 акаунтів у мобільному додатку, власники яких перепродували квитки за цінами у два-три рази вищими від ринкових.

Для боротьби з шахрайством компанія посилила перевірку документів під час посадки, відстежує безквиткових пасажирів і користувачів підроблених квитків. До процесу долучився також сервіс OLX, який блокує онлайн-продаж квитків шахраями.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».