Мирні переговори з Росією - це пастка для України?

0
Мирні переговори з Росією - це пастка для України?
Протягом 2025 року російські окупаційні війська продовжували активно діяти на сході та півдні України. Якщо основні бої концентрувалися на Донеччині та Харківщині, восени ворог несподівано посилив наступ на Запорізькому напрямку, змінив тактику та домігся певних тактичних успіхів.

Про це йдеться у матеріалі ABC News, пише ТСН.

За даними видання, у вересні росіяни розпочали стрімкий наступ у сільській місцевості на схід від Запоріжжя. Окупантам вдалося просунутися на відстань до 10 кілометрів.

Причиною такого ривка стало те, що підрозділи територіальної оборони, які утримували ці рубежі роками, не змогли витримати раптового та інтенсивного натиску переважаючих сил противника. Для врегулювання ситуації на цей напрямок перекинули досвідчений 225-й окремий штурмовий полк, який раніше успішно відбивав атаки на Сумщині.

Яка ситуація під Гуляйполем
Епіцентром боїв стало Гуляйполе — місто, де до війни мешкало 20 тисяч людей, а зараз залишилося близько 150 цивільних. Майор 225-го полку Олег Ширяєв у коментарі журналістам зазначив, що ситуація залишається напруженою.

«Ситуація там залишається складною, і ми намагаємося її стабілізувати. Помилково вважати, що вона стабілізувалася на 100%. Ми мусили вийти і створити лінію блокування, виконати завдання і створити сприятливі умови для подальшого успіху», — підкреслив військовий.

Українським силам вдалося зупинити просування ворога на полях навколо міста, проте для повного перехоплення ініціативи потрібен час.

Військові зазначають, що росіяни більше не діють хаотично. Противник провів реорганізацію своїх підрозділів, враховуючи досвід сучасної війни.

«Ворог досяг певного успіху, оскільки його підрозділи були реорганізовані відповідно до найсучаснішого досвіду. Вони пройшли навчання з урахуванням останніх оновлень, вони засвоїли всі „уроки“, отримані їхніми попередниками», — зауважив Ширяєв.

Особливу небезпеку становить посилення ворожої безпілотної авіації, яка дозволяє окупантам контролювати зони підступу до лінії зіткнення.

Чому переговори — пастка
Поки Кремль використовує захоплення нових територій як важіль впливу на можливі перемовини, українські військові в окопах ставляться до дипломатії скептично. Майор Ширяєв переконаний: будь-яка угода лише дасть Росії час на відновлення сил для нового удару.

«Особисто я скептично ставлюся до будь-яких мирних переговорів. Навіть якщо буде підписано якусь мирну угоду, Росія не перестане існувати і не перестане бути нашим ворогом. А що буде далі? Ми маємо очікувати нового нападу. Жодні гарантії, які може дати Росія, не можуть вважатися справжніми гарантіями», — резюмував офіцер.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».