Вихователям дитсадків підвищать оклади: на скільки зросте зарплата

0
Вихователям дитсадків підвищать оклади: на скільки зросте зарплата
З початку 2026 року в Україні суттєво зростуть посадові оклади вихователів комунальних дитячих садків. Базова зарплата педагогів дошкілля підвищиться щонайменше на 30%, а доходи вихователів із досвідом перевищать 16 тисяч гривень «на руки».

Про це повідомила заступниця міністра освіти і науки України Анастасія Коновалова, зазначивши, що відповідні зміни передбачені новою урядовою постановою.

За її словами, з 1 січня 2026 року підвищуються саме базові посадові оклади вихователів, від яких надалі нараховуються всі надбавки та доплати. Хоча зарплати педагогам дошкілля виплачують органи місцевого самоврядування, виконання постанови є обов’язковим для громад.

У Міністерстві освіти і науки України пояснили, що після підвищення досвідчений вихователь із вищою кваліфікаційною категорією, педагогічним званням, стажем понад 10 років та роботою в інклюзивній групі отримуватиме понад 16 тисяч гривень чистого доходу. Для порівняння, у 2025 році така зарплата становила близько 11,9 тисячі гривень без урахування місцевих доплат.

Для педагогів без стажу суми будуть нижчими, однак навіть у цьому випадку очікується помітне зростання. За прогнозами МОН, вихователі-початківці зможуть отримувати близько 10 тисяч гривень за умови встановлення громадами надбавки за престижність праці на рівні 20–30%.

У міністерстві наголошують, що у 2025 році значну роль у зростанні зарплат відігравали саме місцеві бюджети. Йдеться про премії, стимулюючі виплати, надбавки до 50% посадового окладу, доплати за переповнені групи та роботу в складних умовах.

Також у МОН підтвердили: підвищення з 1 січня 2026 року — не останнє. Другий етап реформи оплати праці освітян запланований на 1 вересня 2026 року. Тоді зарплати вихователів можуть зрости ще приблизно на 20%.

За даними міністерства, у 2025 році найбільше підвищення доходів вихователів зафіксували в Київській, Одеській, Полтавській, Дніпропетровській та Миколаївській областях, де дошкільна освіта стала одним із пріоритетів місцевої влади.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».