Ціни на овочі рекордно зросли: що подорожчало найбільше

0
Ціни на овочі рекордно зросли: що подорожчало найбільше
У Черкаській області зафіксували зростання цін на продукти харчування та безалкогольні напої на 1,1%. Найбільше подорожчали овочі.

Про це повідомили в Управлінні статистики у Черкаській області.

За даними статистики, овочі подорожчали в середньому на 14,4%. Найбільше зросли ціни на:

цибулю ріпчасту — на 23%;

картоплю — на 21,6%;

моркву — на 18,4%;

буряк — на 15,7%;

капусту — на 13,9%.

Також фрукти подорожчали на 10,3%.

Крім того, на 0,5–4% зросли ціни на:

рибу;

масло;

продукти переробки зернових;

яйця;

яловичину;

макаронні вироби;

кисломолочну продукцію;

рис;

хліб;

безалкогольні напої.

Водночас деякі продукти стали дешевшими. Зокрема, сало, сири, м’ясо птиці та свинина подешевшали на 1,5–8,3%.

Знизилися ціни й на одяг та взуття — загалом на 3%, при цьому взуття подешевшало на 4,7%.

Серед послуг найбільше подорожчав мобільний зв’язок — на 9,1%, що спричинило загальне зростання вартості послуг у сфері зв’язку на 4,7%.

Також транспортні послуги подорожчали на 2,1%, що пов’язано зі зростанням цін на пальне та мастила на 3,4%. Водночас проїзд у залізничному транспорті подешевшав на 2,8%.

У сфері освіти ціни зросли на 3,4%:

вища освіта — на 3,9%;

середня — на 2,8%.

Крім того, ресторани та готелі подорожчали на 2,2%.

Серед інших послуг найбільше зросли ціни на:

страхування здоров’я — на 6,5%;

перукарні та послуги особистого догляду — на 5,5%.

Водночас фармацевтична продукція та медичні товари подешевшали на 3,1%, що призвело до загального зниження цін у сфері охорони здоров’я на 1,8%.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».