Що буде з цінами на продукти влітку: прогноз для українців

0
Що буде з цінами на продукти влітку: прогноз для українців
Влітку в Україні частина продуктів може подешевшати завдяки сезонному врожаю, однак загальний рівень цін і надалі залишатиметься під впливом інфляції та зростання витрат виробників.

Про це в ефірі Новини.LIVE повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

За словами експерта, насамперед сезонне здешевлення торкнеться продуктів із коротким терміном зберігання та великою сезонною пропозицією.

Зокрема, вже почали дешевшати курячі яйця. Після Великодня попит на них знизився, а приватні господарства збільшили обсяги продажу, що посилило конкуренцію на ринку.

Також у літній період традиційно можуть подешевшати овочі «борщового набору» — капуста, буряк, морква та цибуля. Це пов’язано з початком масового збору врожаю у відкритому ґрунті.

Водночас аграрії зазначають, що рекордного здешевлення очікувати не варто. Через інфляцію, дороге пальне, логістику та електроенергію ціни на овочі все одно залишатимуться вищими, ніж торік.

Окремо експерти звертають увагу на ситуацію з молочною продукцією. Попри збільшення надоїв у літній сезон, молочка може подорожчати ще на 5–10%.

Причиною називають високі витрати на переробку, охолодження, транспортування та нестабільне енергопостачання.

За даними Держстату, продуктовий кошик і безалкогольні напої в Україні продовжують дорожчати в середньому майже на 2% щомісяця.

Найбільше зростання цін зафіксували на хліб, цукор, соняшникову олію та рибну продукцію.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».