У Польщі скасували безкоштовне житло для більшості українських біженців: що змінилося

0
У Польщі скасували безкоштовне житло для більшості українських біженців: що змінилося
Із 1 липня 2026 року українці, які перебувають у Польщі під тимчасовим захистом, більше не можуть безкоштовно проживати у державних центрах для біженців. Відтепер їм необхідно самостійно оплачувати оренду житла або шукати приватне помешкання.

Про це повідомляє The Telegraph.

У польському уряді пояснюють, що нововведення мають стимулювати українців, які планують залишатися в країні, до фінансової самостійності. Водночас тим, хто вже має можливість повернутися додому, пропонують розглянути таку можливість після кількох років масштабної підтримки з боку Польщі.

Водночас окремі експерти вважають, що рішення пов'язане не лише з економічними чинниками. На їхню думку, воно також відображає певне охолодження відносин між Варшавою та Києвом на тлі суперечок щодо аграрної політики та різних поглядів на окремі історичні події.

Аналітики зазначають, що подібні дискусії дедалі частіше виникають і в інших країнах Європи. Зокрема, у Німеччині, де проживає близько 1,2 мільйона українців, та в Ірландії, яка прихистила приблизно 84 тисячі біженців, також обговорюють можливість перегляду довгострокових програм підтримки.

За офіційними даними, Польща вже витратила близько 40 млрд злотих на допомогу українським біженцям. Попри це, нові правила можуть найбільше вдарити по найуразливіших категоріях людей — літніх особах, людях з інвалідністю та тих, хто не має можливості самостійно забезпечувати себе.

Зокрема, 74-річний українець Костянтин Костецький розповів The Telegraph, що разом із дружиною не знає, як діяти далі. За його словами, їхніх українських пенсій недостатньо для життя у Польщі.

Водночас сім'я 30-річної Юлії Ахаркової, яка виховує шістьох дітей і чекає на народження сьомої дитини, зазначає, що готова оплачувати оренду самостійно. Проте, за її словами, знайти житло непросто, адже деякі орендодавці відмовляються здавати квартири українцям, особливо багатодітним сім'ям.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».