Українці більше не можуть обміняти свої долари: яких курюр це торкнеться

0
Українці більше не можуть обміняти свої долари: яких курюр це торкнеться
Українці можуть зіткнутися з відмовою під час обміну пошкоджених доларових банкнот. Згідно з вимогами НБУ, купюри зі значними дефектами не приймають для звичайних валютно-обмінних операцій.

Про це пише Час Дій.

Які долари можуть не прийняти
До банкнот зі значним зношенням або пошкодженням належать купюри, які:
- розірвані або розділені на частини;
- мають суттєво пошкоджені номінал, портрет, захисну стрічку чи інші елементи захисту;
- значно змінили початковий колір;
- забруднені більш ніж на половині площі;
- мають значне забруднення, помітне під ультрафіолетом;
- обпалені, гнилі, трухляві або пошкоджені водою чи хімічними речовинами;
- мають явні виробничі дефекти.

Що робити з пошкодженими доларами
Якщо банкнота має такі пошкодження, її можуть прийняти на інкасо. Це процедура, за якою банк або уповноважена фінансова компанія передає валюту до іноземного банку для обміну. Після експертизи пошкоджену банкноту можуть замінити на платіжну.

Через інкасо також можуть приймати іноземні банкноти, офіційно вилучені з обігу країною-емітентом. Однак це можливо лише тоді, коли відповідний іноземний банк погоджується здійснювати їх обмін.

Нагадаємо, від українців терміново вимагають важливі документи: що і куди нести.

Підписуйтесь на наш Facebook та Telegram-канал , щоб бути в курсі найважливіших подій.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: без коментарів
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2026. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».