«Хіба їх гребе, як ми будемо виживати»: луцькі базарники про колотнечу навколо Старого ринку
05 лютого, 2018, 15:35
65
-18Тема перенесення Старого (Центрального – ред.) ринку на слуху в лучан ще з 2007 року. Влада змінювалася, однак ринок лишився на місці… таким же старим, занедбаним та проблемним. Час від часу питання про його перенесення «ставили ребром», однак проблема лишається невирішеною.
До слова, Старий ринок пропонували перенести до існуючого Нового ринку, що знаходиться в районі ЛПЗ, поблизу заводу «Кромберг», а пізніше виникла ідея приєднати його до Завокзального ринку.
Журналісти «Волинь24» поспілкувалися із базарниками, які розповіли, чому категорично проти перенесення ринку.
Світлана працює на Старому ринку вже 25 років. Каже, що влада вперто ігнорує усі проблеми міста, депутати «вчепилися» до базарників, ніби інших «провалів немає».
«Як сядеш дивитися телевізор, то різко починає нудити. В тих депутатів тільки одна проблема – ринок. І шкіл у нас вистачає, і садочків, і інфраструктура нормальна, і за комуналку люди платять нормально, от тільки ринок не на місці стоїть», - бідкається Світлана.
Жінка додає, що, переїхавши на ЛПЗ, люди не зможуть нічого заробити, мовляв жителі 40-го не їхатимуть в інший кінець міста за молоком чи новими чобітьми.
«Там люди постоять місяць-другий, і просто підуть в тінь, або поїдуть в Польщу, на полуницю чи черешні. Якщо вже так сильно причепилися до того ринку – хай вкладуть гроші, люди підтягнуться і спільно наведемо тут лад. Перекрити нам повітря, викинути людей надвір – легше простого», - додає Світлана.
***
Олег працює на ринку п’ять років. Каже, що перенесення ринку потрібне комусь з «вищих посадовців».
«Якби базар привести до ладу, зробити його цивілізованим, нормальним, то хай би собі стояв. Нащо зносити, переносити? Він же споконвіку тут стоїть. Вони ж не думають про людей, про нормальних, бідових людей, таких як ми. Вони ж думають тільки про те «Порт-Сіті», про «Промінь», які побудували. Ще тут щось побудують і будуть собі шикувати. А хіба їх гребе, як ми будемо виживати? Їм би свої харі напхати! Я думаю, що то той «палицівський» хоче тут поставити щось своє, того і йдуть по головам», - обурений ситуацією Олег.
***
Марина Степанівна працює на ринку 27 років. Продавчиня бідкається, що «ледве кінці з кінцями зводить».
«Ми платимо в податкову, в пенсійний фонд, заробляємо собі на життя, ще й робочі місця робимо. А вони хочуть взяти й викинути людей, як помиї. Кажуть, зажралися ми. А вони там не зажралися? Правду кажуть: «Ситий бідному - не друг». За рік в нас не побудували нічого нормального, але старий ринок їм заважає. Хай переносять, але роблять це з головою. Не одну частину ринку, а обидві, не на ЛПЗ, а в нормальне місце», - каже Марина Степанівна.
***
Олена працює тут 25 років. Каже, що на ринок в районі ЛПЗ ніхто їздити не буде.
«Який дурак буде їздити на те ГПЗ. Тим більше там екологічна зона не така як тре, з обох боків заводи, там немає чим дихати. Та ще й вибрали місце, де воняє… Словом, ми всі категорично проти. Тут в обід люди не дуже йдуть, торгів немає. Як перенесуть туди – то геть не буде нам що їсти і за що жити», - каже Олена.
***
Іван працює на ринку 15 років. Каже, що вихід із ситуації один – повністю реконструювати та облагородити Центральний ринок.
«Хто туди їздити буде? Їм щось не подобається, то хай зроблять повну реконструкцію, тоді все буде добре. Тут все ж від влади залежить. Базар стоїть на цьому місті більше ста років, і тут раптом це почало комусь заважати. Всі люди приїжджають із сіл сюди, хто їздитиме на те ГПЗ? Ніхто. Комусь зручно поставити на цьому місці готель, комусь - парковку. А що робити людям, які не зможуть прокормити сім’ю? Зав’язують на вузол наші можливості», - коментує Іван.
***
Святослав працює на ринку майже 10 років. Каже, що базарникам треба оренда на 10-15 років.
«Кажуть туристам то не комільфо? То хай би дали договір оренди на 10-15 років, за той час ми б ринок окультурили і нікого б звідси виганяти не прийшлося б. Ми за те, щоб ринок був на місці, щоб людям була робота», - прокоментував Святослав.
***
Марфа Віталіївна працює на ринку майже 27 років. Каже, що «безпрідєл» твориться не на ринку, а в головах депутатів.
«Як в замку Любарта робити всякі п’янки-гулянки – то це нормально. А як на ринку після тисячі людей сміття – то це безпрідєл. В головах в них той безпрідєл. Пройтися біля Старого міста, то там будинки валяться, руїни одні – ото для них не проблема. А ринок, який стоїть на цьому місці 100 років – то вже комусь мішає. Виходить, що всього вина – наш базар», - каже продавчиня.
Анастасія КАЧИНА
До слова, Старий ринок пропонували перенести до існуючого Нового ринку, що знаходиться в районі ЛПЗ, поблизу заводу «Кромберг», а пізніше виникла ідея приєднати його до Завокзального ринку.
Журналісти «Волинь24» поспілкувалися із базарниками, які розповіли, чому категорично проти перенесення ринку.
Світлана працює на Старому ринку вже 25 років. Каже, що влада вперто ігнорує усі проблеми міста, депутати «вчепилися» до базарників, ніби інших «провалів немає».
«Як сядеш дивитися телевізор, то різко починає нудити. В тих депутатів тільки одна проблема – ринок. І шкіл у нас вистачає, і садочків, і інфраструктура нормальна, і за комуналку люди платять нормально, от тільки ринок не на місці стоїть», - бідкається Світлана.
Жінка додає, що, переїхавши на ЛПЗ, люди не зможуть нічого заробити, мовляв жителі 40-го не їхатимуть в інший кінець міста за молоком чи новими чобітьми.
«Там люди постоять місяць-другий, і просто підуть в тінь, або поїдуть в Польщу, на полуницю чи черешні. Якщо вже так сильно причепилися до того ринку – хай вкладуть гроші, люди підтягнуться і спільно наведемо тут лад. Перекрити нам повітря, викинути людей надвір – легше простого», - додає Світлана.
***
Олег працює на ринку п’ять років. Каже, що перенесення ринку потрібне комусь з «вищих посадовців».
«Якби базар привести до ладу, зробити його цивілізованим, нормальним, то хай би собі стояв. Нащо зносити, переносити? Він же споконвіку тут стоїть. Вони ж не думають про людей, про нормальних, бідових людей, таких як ми. Вони ж думають тільки про те «Порт-Сіті», про «Промінь», які побудували. Ще тут щось побудують і будуть собі шикувати. А хіба їх гребе, як ми будемо виживати? Їм би свої харі напхати! Я думаю, що то той «палицівський» хоче тут поставити щось своє, того і йдуть по головам», - обурений ситуацією Олег.
***
Марина Степанівна працює на ринку 27 років. Продавчиня бідкається, що «ледве кінці з кінцями зводить».
«Ми платимо в податкову, в пенсійний фонд, заробляємо собі на життя, ще й робочі місця робимо. А вони хочуть взяти й викинути людей, як помиї. Кажуть, зажралися ми. А вони там не зажралися? Правду кажуть: «Ситий бідному - не друг». За рік в нас не побудували нічого нормального, але старий ринок їм заважає. Хай переносять, але роблять це з головою. Не одну частину ринку, а обидві, не на ЛПЗ, а в нормальне місце», - каже Марина Степанівна.
***
Олена працює тут 25 років. Каже, що на ринок в районі ЛПЗ ніхто їздити не буде.
«Який дурак буде їздити на те ГПЗ. Тим більше там екологічна зона не така як тре, з обох боків заводи, там немає чим дихати. Та ще й вибрали місце, де воняє… Словом, ми всі категорично проти. Тут в обід люди не дуже йдуть, торгів немає. Як перенесуть туди – то геть не буде нам що їсти і за що жити», - каже Олена.
***
Іван працює на ринку 15 років. Каже, що вихід із ситуації один – повністю реконструювати та облагородити Центральний ринок.
«Хто туди їздити буде? Їм щось не подобається, то хай зроблять повну реконструкцію, тоді все буде добре. Тут все ж від влади залежить. Базар стоїть на цьому місті більше ста років, і тут раптом це почало комусь заважати. Всі люди приїжджають із сіл сюди, хто їздитиме на те ГПЗ? Ніхто. Комусь зручно поставити на цьому місці готель, комусь - парковку. А що робити людям, які не зможуть прокормити сім’ю? Зав’язують на вузол наші можливості», - коментує Іван.
***
Святослав працює на ринку майже 10 років. Каже, що базарникам треба оренда на 10-15 років.
«Кажуть туристам то не комільфо? То хай би дали договір оренди на 10-15 років, за той час ми б ринок окультурили і нікого б звідси виганяти не прийшлося б. Ми за те, щоб ринок був на місці, щоб людям була робота», - прокоментував Святослав.
***
Марфа Віталіївна працює на ринку майже 27 років. Каже, що «безпрідєл» твориться не на ринку, а в головах депутатів.
«Як в замку Любарта робити всякі п’янки-гулянки – то це нормально. А як на ринку після тисячі людей сміття – то це безпрідєл. В головах в них той безпрідєл. Пройтися біля Старого міста, то там будинки валяться, руїни одні – ото для них не проблема. А ринок, який стоїть на цьому місці 100 років – то вже комусь мішає. Виходить, що всього вина – наш базар», - каже продавчиня.
Анастасія КАЧИНА
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі:
- Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
- Сьогодні
- 19:45 Українців закликають виносити подушки та ковдри на вулицю: у чому причина
- 19:19 Ці документи будуть перевіряти в українців з 1 липня: перелік
- 18:44 Українцям з серпня загрожують великі штрафи
- 18:18 У Лукашенка є тільки два сценарїі: які вони
- 17:43 На заході України заборонили ходити до лісу
- 17:17 На Волинь «на щиті» повернеться Герой, який загинув два роки тому
- 16:41 ПриватБанк звернувся до українців: є час до 1 липня
- 16:16 Названа дата, коли Путін піде на мирні переговори
- 15:40 У Львові сталася аномалія
- 15:15 Україна отримала дивний сигнал від Білорусі: у чому небезпека
- 14:39 На Волині підліток втопив 4-річну дитину
- 14:14 Волинян закликали не виходити з дому кілька днів: термінове звернення
- 13:38 Над Україною зафіксували літак з Білорусі: коментар Повітряних Сил
- 13:13 На кордоні з Білоруссю фіксують зміни: заява прикордонників
- 12:12 До українців звернулись із важливим попередженням: краще не затягувати
- 11:37 У відомому дитячому таборі в Україні спалахнув гучний скандал: що сталося
- 11:11 Україну накриє аномальна спека: названі небезпечні дати
- 10:36 На заході України пара зайнялась сексом на дитячому майданчику
- 10:10 Українців попередили про важку зиму
- 09:35 Українці у липні отримають підвищену пенсію
- 09:09 На фронті загинув Герой з Волині, якого два роки вважали зниклим безвісти
- 25 червня
- 23:30 Час позбутися негативних думок: гороскоп на 26 червня для всіх знаків Зодіаку
- 22:45 Які гриби можна знайти в лісах України у липні
- 22:16 Експерти назвали температуру, яку потрібно ставити на кондиціонері у спеку
- 21:47 Як позбутися комарів у квартирі: найефективніші методи
- 21:18 Коли поливати рослини у спеку: експерти назвали найкращий час
- 21:00 Натуральні чи пакетовані соки: що краще
- 19:41 Через воші померла 3-річна дитина
- 19:18 Українці можуть втратити квартиру після купівлі
- 18:59 В Україні мати прив’язувала 7-річного сина ланцюгом до батареї
- 18:46 Частина українців не може отримати соцвиплати в Ощадбанку: у чому причина
- 18:16 Відомий астролог назвав міста, які влітку буде атакувати РФ
- 17:58 Чи залишиться Зеленський президентом України після війни: прогноз ШІ
- 17:45 В Україні виявили небезпечні дитячі іграшки: перелік товарів
- 17:17 На Волині оголосили надзвичайний рівень небезпеки на два дні
- 16:57 Коли можуть завершитися бойові дії в Україні: астролог назвав рік
- 16:44 Прем’єр Словаччини назвав єдиний спосіб завершити війну в Україні
- 16:15 Українцям кожного місяця будуть платити по 2000 гривень
- 15:56 На Волині директор навчального центру фіктивно працевлаштовував чоловіків: деталі
- 15:43 Волинянина засудили до 7 років ув’язнення за смертельну ДТП у Луцьку
- 15:29 Зниклу на заході України 17-річну дівчину знайшли мертвою
- 15:14 Білорусь кличе українців у свої ліси: ДПСУ попередили про небезпеку
- 14:55 На заході України найнижча пенсія: названа область
- 14:39 В Україні запровадили нові умови для бронювання працівників
- 14:26 На Волині цілий рік не будуть працювати дитсадки
- 14:13 Україну накриє 37-градусна спека: де буде найгарячіше
- 14:01 Росія готує нову провокацію під прапором Польщі: що відомо
- 13:54 В Україні чоловік згвалтував та жорстоко вбив 12-річну дитину
- 13:41 На Волині водій авто не впорався з керуванням і злетів з дороги: його госпіталізували
- 13:27 Кримський міст може впасти без атак України: коли це станеться
- 13:12 Стало відомо, яка країна ЄС заробляє на війні в Україні: правда шокує
- 13:01 Майже шість із десяти поляків виступають проти членства України в ЄС
- 12:53 «Це було жахливо»: відома українська співачка втратила дитину
- 12:40 На Волині зіткнулися авто і мотоцикл: постраждав 17-річний хлопець
- 12:26 Україну накрила сильна магнітна буря: коли вона закінчиться
- 12:11 Українці масово переплачують на касі в «АТБ»: проблема у цінниках
- 11:55 У Луцьку загорілося приміщення Господарського суду
- 11:39 Долар може досягти нового максимуму: коли чекати зростання курсу
- 11:25 Астролог назвав місяць закінчення війни в Україні: прогноз шокує
- 11:10 Встигніть витратити гроші, поки вони не згоріли: українцям нагадали про важливу дату
- 10:51 Графіки відключень світла можуть повернутися: які міста у зоні ризику
- 10:32 У Луцьку горіло відділення «ПриватБанку»: що відомо
- 10:24 З прикордонних громад області оголосили термінову евакуацію: список населених пунктів
- 10:09 Україні загрожує наступ з Білорусі: що на це вказує
- 09:50 У РФ відмовляються від мирних переговорів: чого вони хочуть насправді
- 09:37 Найближчим часом у війні РФ проти України щось станеться, але це буде не мир
- 09:23 Синоптик попередив українців про небезпеку
- 09:08 Волинян просять не поливати городи: у чому причина
- 24 червня
- 23:29 День змін і важливих рішень: гороскоп на 25 червня для всіх знаків Зодіаку
- 22:44 Години підвищеного ризику: лікарі назвали небезпечний час для тренувань у спеку
- 22:13 Птах стукає у вікно: що означає ця прикмета та чи варто хвилюватися
- 21:45 Не починайте день із цього: популярні сніданки, які можуть шкодити здоров'ю
- 21:14 Холодні напої, які категорично заборонено пити у спеку: перелік
- 20:17 Тисячі змій почали виповзати з-під землі: чи варто боятися
- 19:40 За 40 кілометрів від українських міст росіяни накопичують сили: названий напрямок
- 19:16 Українці можуть втратити все майно у 2026 році
- 19:02 Обідній стілець у звичайний день: як він поводиться під час їжі, роботи й дитячих занять
- 18:58 Рідкісного гігантського жука помітили в Україні: як він виглядає
- 18:45 Мінімальна і максимальна пенсія в Україні відрізняються у 10 разів: які суми у 2026 році
- 18:30 В українців через TikTok масово крадуть гроші
- 18:15 Українцям додадуть до пенсії по 1000 гривень
- 17:57 Чи можна отримати субсидію після звільнення з роботи: важливі умови
- 17:44 У Луцьку п’яний 19-річний водій авто врізався в огорожу та втік з місця ДТП
- 17:29 Українцям можуть перестати платити пенсії: у чому причина
- 17:14 На війні загинув вчитель з Волині: він понад рік вважався зниклим безвісти
- 16:56 Дружина відомого коміка зізналася, як їй вдалося схуднути на 30 кілограмів
- 16:43 Багатодітного батька утримували у підвалі 9 днів: судитимуть посадовців ТЦК
- 16:31 Як дрони РФ летять на захід України через територію Білорусі
- 16:16 На Світязі після купання люди масово покриваються висипаннями: що відбувається
- 15:55 На Волині через недбалість відпочивальників спалахнула пожежа на узбережжі озера
- 15:42 На Волині під час ліквідації шахти розкрали понад 2,7 мільйона гривень: подробиці
- 15:28 Адвокатка підозрюваного у вбивстві Фаріон зробила скандальну заяву
- 15:13 У Дніпропетровській області загинув 33-річний військовий з Волині
- 14:54 На заході України п’яний чоловік знущався з дружини на очах у дітей
- 14:41 Заморозки знищили розсаду: що буде з кавунами та динями і яких цін чекати цього року
- 14:27 У Польщі закликали депортувати всіх українців
- 14:12 Луцьк накриє 37-градусна спека: як вберегтися
- 13:53 У РФ зробили нову заяву про завершення війни в Україні
- 13:40 Дощі та похолодання накриють Україну: коли та де зміниться погода
- 13:26 До українських міст масово заходять лисиці: чи треба хвилюватися


нехай наведуть лад.
щоча б смітників більше поставлять.
Вже час відійшов, щоб на базарі скуплятися і без орієнтаційних та інформаційних вказівників...Це забирає багато часу на пошук потрібного товару...
Хто де став, там і торгує, наприклад - ..предмети особистої гігієни поруч з будівельними товарами і т.і.
А якщо врахувати, що поруч історичний музей міста- Луцький замок, то обов'язково базар повинен мати кращий вигляд, або ж перенести його в інше місце.
А солодоші???? Люди ви нормальні??? Біля дороги на сонці цілий день. І кожен день вона його туди сюди аидає. Пил бруд.про дітей плдумайте
За секондом, запчастинами і шмотками будуть і на ГПЗ їздити. Можна залишити м'ясо, молочку і овочеві ряди.
ПРОШУ ВЗЯТИ ДО УВАГИ ТЕ, ЩО У САМОМУ ЦЕНТРІ ЛЬВОВА 4 РИНКИ:
-ГАЛИЦЬКИЙ;
-ДОБРОБУТ;
-КРАКІВСЬКИЙ;
-ВЕРНІСАЖ.
ТАКОЖ ПРОШУ ВЗЯТИ ЩО УВАГИ ТЕ, ЩО У ЦЕНТРІ ЄРУСАЛИМУ (БІЛЯ СВЯТИНІ СВЯТИНЬ - ХРАМ БОГА) ЗНАХОДИТЬСЯ АРАБСЬКИЙ РИНОК.
ТОМУ МОЖНА ОДНОЗНАЧНО СКАЗАТИ, ЩО НІКУДИ НЕ ТРЕБА ПЕРЕНОСИТИ РИНОК.
ТРЕБА ПРОСТО НАВЕСТИ ПОРЯДОК:
-ВСТАНОВИТИ БІЛЬШЕ СМІТНИКІВ;
- ДАТИ ЛЮДЯМ ЗЕМЛЮ У ВЛАСНІТЬ ДЛЯ РОЗМІЩЕННЯ ВІДПОВІДНИХ МАФІВ ВІДПОВІДНОЇ АРХІТЕКТУРИ, (ЩО ВІДПОВІДАТИМЕ НАШОМУ ЗАМКУ);
- РОЗМІСТИТИ ТУАЛЕТИ;
- ЗРОБИТИ ПАРКОВКУ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗРАЗКА.
У РАЗІ ЯКЩО УКРОП НА ЦЕ НЕ ПОГОДИТЬСЯ ВИЙТИ УСІМ НА ПРОТЕСТ ТА ПЕРЕКРИТИ (У ЗАКОННИЙ СПОСІБ) ВАЖЛИВІ ВУЛИЦІ МІСТА СПІЛЬНО З ВАРШАВСЬКИМ РИНКОМ.
СЬОГОДНІ ЦЕНТРАЛЬНИЙ РИНОК ЗАКРИЮТЬ, А ЗАВТРА ВАРШАВСЬКИЙ.
НЕ МОЖНА ТАК РОБИТИ У КРИЗОВИЙ ЧАС.
Щодень стільки сміття і ніхтоне прибирає!
І не говоріть, що ви "кінці з кінцями зводите", якщо так погано, то що ви там робите 28 років???
Ціни вже неадекванті, в супермаркетах дешевше і за якість не переживаєш.
А ті поодинокі приспівувачі укропівців руйнівників ринків насправді як правило закінчені візуали, яким байдуже що цей ринок затребуваний серед жителів і гостей Луцька. ті закінчені візуали просто хочуть шоб не бачити ані смітинки... вони просто хворі на голову, їм дай волю то будуть людей в ссилку виганяти за немодний запах чи вигляд. Не можна шоб вальтонуті дурні , які поняття не мають наскільки важливу роль відіграє ринок, тероризували нормальних адекватних, чверячи свій дебілізм.
там торгують і місцевими ексклюзивними продуктами від ягод до грибів, там курчат можна купити! Та купа всього! впадло перераховувати!
відповідне і ставлення до людей - насміхатись.
насміхались із нас їх батьки і діди яких пів століття і вже ДОСИТЬ!
ось тут ховаючи мордяки трохи позявкують а на людях вкакуються, бояться.
Бо знають шо народ топкати чи з народу насміхатись - морда буде бита. то вж не СерСерСер, минулось. ніхто не захистить чмошників від мордобою за посягання на чужу гідність а тим більше власність.
Все буде добре.
На ринку все дорожче як в супермаркеті, фрукти овочі ще шок ціна на ринку. Люди відкрийте очі і промоніторте ціни.
Мясо повинно бути в холодильнику, а не валятись.
Але інтернет-видимість то раз - а РЕАЛЬНІ вибори переможе той, хто пообіцяє усіляке сприяння в розвитку Ринку.
Скільки можна жувати соплі?
Підприємці так бідкаються, а самі вже не стоять , не продають, а людей наймають. В тому шанхаї самі працювати не хочуть.
Перенесуть той базар і всі звикнуть і крапка на цьому.