Вчені виявили новий вид льоду всередині алмазів
Цей тип льоду приблизно в 1,5 рази щільніше того, до якого ми звикли, пише НВ з посиланням на Mashable.
Як випливає з назви, існує кілька типів льоду, оскільки лід під впливом високого тиску перебудовується в нові структури.
Зокрема, лід-VII має кубічну структуру, тоді як молекули води в звичайному льоду збудовані в формі шестикутників. Отримати лід-VII до цього вдавалося лише в лабораторних умовах, так як для його утворенн потрібен дуже великий тиск.
Зазвичай лід подібного типу зустрічається на крижаних супутниках Юпітера або Сатурна.
Необхідний тиск для створення льоду-VII можна знайти і на Землі, але наша планета в основному занадто тепла, щоб сформувати такий лід, не кажучи вже про те, щоб він залишався в стані стабільності.
Американські вчені вивчали алмази, які утворилися на глибині 410-660 кілометрів і поступово піднялися на поверхню Землі.
В ході формування дорогоцінних каменів вони можуть приймати в себе частинки з навколишнього середовища, в тому числі воду, а завдяки природній твердості алмазів, ці вкраплення залишаються потім недоторканими.
"Зазвичай коли мінерали з подібних глибин виходять на поверхню, вони нестабільні. Але якщо алмаз піднято досить швидко, він не зміниться", - сказав в інтерв'ю фахівець з мінералів Джордж Россман з університету штату Невада.
Вчені додають, що такого льоду досить багато в Сонячній системі, можливо, на таких супутниках Юпітера і Сатурна, як Європа і Енцелад.