Новини

Через безвіз більше українців поїхали на заробітки, - аграрій Валерій Діброва

Керівник сільськогосподарського підприємства ТОВ «П’ятидні», депутат Волиньради, член громадської спілки «СПАС» Валерій Діброва вважає, що із запровадженням безвізового режиму на заробітки за кордон почали виїжджати не лише мешканці прикордонних областей, а й усієї України.

Про це він розповів у коментарі інтернет-виданню «Волинь24».

Валерій Діброва каже, що через міграцію українців до Польщі, місцеві роботодавці відчувають дефіцит робочої сили.

«Зараз можна простежити, що на вокзалах, зупинках – у велелюдних місцях - розміщені оголошення із запрошенням працювати у Європі. І люди їдуть, бо вони шукають кращий заробіток, краще місце роботи. Питання не лише у відкритті трудового ринку в Європі, а й у порушенні освітньої системи підготовки професійних кадрів», - каже аграрій.

Він зазначає, що в Україні є дефіцит робітників з професіями зварника, кранівника, машиніста тепловозу, складальника рухомого складу на залізниці, тобто кваліфікованих кадрів. За словами Валерія Діброви, такі спеціалісти в Україні просто відсутні.

Однак аграрій запевняє, що у ТОВ «П’ятиднях» проблем з кадрами немає. Не вистачає лише грейдеристів, яких в Україні не навчають. Натомість за останні два роки у Польщу виїхали лише двоє низько кваліфікованих працівників підприємства, звідти ж повернулися четверо водіїв.

«Справа в тому, що ми платимо високу заробітну плату. Вона трохи нижча, ніж у Європі, однак люди охоче йдуть працювати до нас на підприємство. Для прикладу, 500 - 600 доларів у ТОВ «П’ятидні» відповідні 900 - 1000 доларам у Польщі, адже там доводиться більше витрачати. Ми забезпечуємо безкоштовний проїзд, майже безкоштовне харчування та повний соціальний пакет: заробітну плату, відпускні та лікарняні. Тобто все те, чого українець не має в Польщі», - зазначає Валерій Діброва.

Він додає, що критичної ситуації через міграцію українців на Волині поки немає. А ті, хто мігрують, їдуть на полуницю, займаються там садівництвом. Їдуть на роботу до Польщі й добре підготовлені водії, а також медичний персонал. Окрім традиційної роботи в аграрному секторі українські заробітчани працюють у багатьох сферах виробництва та послуг.

«Коли на Волині з'явиться здорова конкуренція за працівника, тоді ситуація покращиться», - каже аграрій.