На таке важко погодитись за життя, - Іван Сидор про трансплантацію органів
Про це він розповів у коментарі інтернет-виданню «Волинь24».
Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині». Цей документ дає «зелене світло» впровадженню системи трансплантології в Україні, вводить посаду трансплант-координатора і запроваджує добровільну згоду на вилучення органів після смерті.
Тобто вилучити органи можна буде лише тоді, коли людина за життя дала на це згоду.
У Волинській обласній клінічній лікарні наразі готуються до трансплантації серця, нирок та печінки. Спеціалісти проходять навчання в одній з клінік Польщі, планують й підготовку фахівців у Мінську.
«У нас є все обладнання, але потрібне державне фінансування на створення спеціального майданчика для трансплантації. Для пересадки нирки треба одна бригада, яка буде забирати і вживлювати, для пересадки серця – дві. Треба транспортувати, виїжджати на місце. Сам механізм вживлення органів не є складним, складна організація», - наголосив Іван Сидор.
За його словами, якщо, наприклад, трапилася аварія на Ягодині, там треба мати вертолітний майданчик, вертоліт, аби перевозити органи від донора в спеціальні центри.
«Ми ще не знаємо як воно буде. До того ж, закон в Україні відмінний від білоруського. У нас будуть труднощі. Зокрема, якщо громадянин Білорусі не написав при житті заяву, що він не заперечує пересадці, то лікарі не питають в родичів, приїжджають і беруть органи. А в нас треба писати при житті заяву, що ти не заперечуєш. Це психологічно важко», - зауважив лікар.