Часто діти відчувають провину через розлучення батьків, - луцький психолог
Про це розповіла дитячий психолог, гештальт-терапевт, спеціаліст ГО «Центр психології та психотерапії» Віта Ковальчук у інтерв'ю ІА Волинські новини.
За її словами, у будь-якому випадку розлучення – це стресова ситуація для дитини, але рівень цього стресу залежить від батьків.
"Звичайно, в цей час батькам важко та боляче, але потрібно не забувати про дитину й розуміти, що в неї не менш болючі переживання. Дуже часто провину за розлучення батьків діти можуть взяти на себе", - зазначає психолог.
А також додає, що у такий період дуже важливо пояснювати дитині те, що відбувається; підбирати прості слова відповідно до віку дитини, наприклад «ми розлучаємося, бо нам важко жити разом»; говорити про любов до дитини та про те, що в неї завжди буде тато та мама, незалежно від того чи живуть вони разом; говорити про те, що дитина ні в чому не винна і ви розлучаєтесь не через неї.
"Треба слідкувати за собою та не втягувати дитину в суперечки, які стосуються розлучення і розуміти, що швидко все не відбудеться, на адаптацію потрібно приблизно рік час", - наголошує Віта Ковальчук.