Чому не можна бити дітей

0
0
Чому не можна бити дітей
Метааналіз охопив 68 досліджень на тему рукоприкладства, підтвердивши, зокрема, негативний вплив таких покарань на психічний стан дитини і її поведінкові реакції в майбутньому.

Про це повідомляє "CNN".

Для чого батьки б'ють дітей

Нині фізичні покарання все частіше розглядають як форму насильства над дітьми. Водночас троє з чотирьох дітей у віці від 2 до 4 років мають такий досвід.

Батьки б'ють дітей, тому що думають, що це допоможе поліпшити їхню поведінку. Наше дослідження наводить переконливі докази того, що тілесні покарання не поліпшують поведінку дітей і навіть роблять її гіршою, – зазначили автори дослідження.

У своєму аналізі вчені розглянули дані про такі покарання: удари за допомогою різних предметів, удари або ляписи по обличчю, голові або вухах, удари кулаком, стусани, кидання предметів в дитину, вимивання рота з милом, кидання на підлогу, погрози зброєю.

Вплив фізичних покарань на дітей

Деякі проаналізовані дослідження вказували на те, що у покарань можуть бути як позитивні, так і негативні ефекти, але переважна кількість досліджень демонструвало лише негативні наслідки.

Найбільш істотними виявилися свідчення зв'язку фізичних покарань з агресивною та антисоціальною поведінкою дітей в майбутньому, зокрема, в стінах школи.Такі висновки не залежали від статі та національності – до них прийшли автори 13 з 19 досліджень.

Вчені виявили й так званий дозозалежний зв'язок: чим частіше карали дітей, тим гірше ті поводилися з часом. Це підтвердили 5 з 7 досліджень.

Окремі дослідження показали, що дії фізичного характеру збільшують ризик опозиційного розладу у дітей. Для нього характерні приступи гніву, бажання сперечатися, погана поведінка, відмова слідувати правилам, демонстративна непокора і мстивість.

Одне з досліджень виявило, зокрема, що рукоприкладство погіршує когнітивний розвиток.

Крім того, на результати тілесних покарань не мали позитивного впливу інші аспекти поведінки батьків: їх не згладжував навіть загальний позитивний образ відносини з дитиною.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні