Захворюваність на кір на Волині пішла на спад
Про це повідомляє Волинський обласний лабораторний центр МОЗ.
Усе ж в окремих районах спостерігається тенденція до зростання рівня захворюваності.
80% від усіх хворих припадають на 4 адміністративні території: Ратнівський район (захворіло 18 осіб), м. Ковель (13 осіб), м. Нововолинськ (7 осіб), Луцький район (6 осіб).
Поодинокі випадки реєструються і в інших районах та містах області. Як і раніше, не зафіксована захворюваність лише в Любешівському районі.
60% від усіх захворілих за останній тиждень становлять діти віком до 17 років (33 особи), в тому числі 5 дітей до 1 року.
Найбільш ураженою виявились вікова група 0–4 роки, це 48% від усіх дітей, котрі звернулись по медичну допомогу. Із числа дорослих (22 особи) захворіли двоє медичних працівників.
Читати також: На Волині на кір хворіють медики, освітяни та маршрутники
Найвищий ризик поширення інфекції серед нещеплених - таких виявилось 64% від усіх постраждалих.
Відсоток госпіталізованих становить 42, у них захворювання протікає із середнім ступенем важкості. Інші хворі лікуються в домашніх умовах.
За цей же період зареєстрували 3 нових спалахи кору в побуті: у м. Ковелі, у с. Боратин Луцького району та в с. Річиця Ратнівського району, в котрих захворіло 11 осіб, 9 із них діти.
З початку року кількість хворих на кір в області збільшилась до 968 осіб. За цей же період в Україні захворіло понад 20 тисяч осіб, від ускладнень кору померло одинадцять осіб: семеро дітей та четверо дорослих.
Медики нагадують, що ліків від кору не існує. Заробігти захворюванню може лише імунізація. І запевняють: достатня кількість вакцини КПК «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн» (Бельгія) є в кожному районі області.