Учень з Волині розповів про особливості навчання у США
А побував він там завдяки програмі обміну майбутніх лідерів FLEX. Вона є прекрасним шансом для українських старшокласників, котрі добре володіють англійською мовою, провести рік у відповідному середовищі, проживаючи в американській сім’ї та навчаючись у тамтешній школі. Про це пише видання «Волинь».
Станіслав Грубізний з першого разу не пройшов навіть початковий етап. Але юнак настільки загорівся бажанням утілити свою заповітну мрію про поїздку у США, що впевнено заявив батькам: «Я зможу!».
Помічницею у досягненні мрії стала мама Інна Феодосіївна – вчителька англійської мови Рожищенського НВК №4. Рік наполегливих занять – і хлопець став фіналістом програми.
У штаті Техас юнак проживав у передмісті Х’юстона в сім’ї бізнесмена Девіда та працівниці банку Саралін, які мали дітей: сина Алекса, що навчався у випускному класі старшої школи, та дочку Дефні, ровесницю хлопця.
«Якщо говорити про освіту, то вона дуже відрізняється від української. Насамперед тим, що старша американська школа, в якій навчаються юнаки та дівчата 15-18 років, високої фахової орієнтації. Попередньо здобувши необхідний для життя рівень знань, у ній предмети кожен вибирає сам», - розповів хлопець.
У старшій американській школі не вчитель іде на уроки до учнів, а школярі ідуть до нього. Заняття триває 52 хвилини, а перерва – лише 6, аби перейти з класу в клас. Педагог не відповідає за дисципліну на уроці, у закладі є спеціальна поліція, охорона. Але тут кожен знає, чому він сюди прийшов, тому взаємна повага – понад усе.
Серед предметів, які обрав Станіслав, - англійська мова, історія США, мистецтво, психологія, соціологія, розробка роботів та лідерство. Учасники програми мали зустрічі з конгресменами, послами і були вражені їх простотою та відкритістю.
Щодо відпочинку, то влаштовують вечірки вдома, зустрічі на природі, популярний серед молоді і спорт. Американці дуже привітні, тут можна познайомитися і за вечір стати друзями. А ще вони з юних літ намагаються самі заробляти.
Перебуваючи у США, юнак особисто відчув примхи американського клімату. Саме в час його візиту лютував ураган Харві. Йому довелося побачити, як працюють служби в надзвичайних ситуаціях, наскільки дружні самі американці в подоланні наслідків лиха.
«Ми три дні мешкали на другому поверсі будинку, бо перший був затопленим, не виходили з дому. Нам доставляли їжу надувними човнами з найближчого кафе. І все це на благодійній основі», - каже Станіслав Грубізний.
Але не тільки незабутні враження привіз юнак із чужої країни, а й тверде переконання, що Україна має шанс змінитися.
«Починати треба з виховання національної гордості. Слід з дитинства вчити цінувати рідне, власну культуру. Після програми я змінив ставлення до світу, навчився ефективно використовувати вільний час, зрозумів, що потрібно працювати над собою, розвиватися, аби досягти в житті певної мети», - переконаний він.
Станіслав зізнається, що хотів би отримати освіту за кордоном, але застосовувати здобуті знання в Україні.