Чому у лікарів нерозбірливий почерк
Про це вона розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці.
Майже півтора мільйона пацієнтів щороку травмуються саме через неправильне трактування лікарського почерку. Більше того, такі помилки можуть мати летальні наслідки. Крім втрат для здоров’я, це і великі гроші для самої системи. Так додаткові медичні витрати на лікування травм, які виникли через невірне дозування ліків, становлять $3,5 млрд. на рік, зазначає посадовиця.
Основна причина нерозбірливого почерку лікарів, на її думку, – кількість писанини та темпи, в якому вони зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок та багато інших папірців. Зокрема, медики змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або ж почерк може ставати нерозбірливим через втому.
Супрун нагадала, що форми письмової документації – застарілий формат ведення записів. Нині світ переходить на електронні записи в системі охорони здоров’я.
Перейти до такої системи намагається і Україна. Зокрема ще в березні набрав чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення від руки цілої низки різних талонів та журналів з медичними записами, які не мали жодної практичної необхідності.
За словами Супрун, електронна система охорони здоров’я – обов’язкова вимога НСЗУ Національна служба здоров’я України для укладання договорів з медзакладами, які надають первинну медичну допомогу. До неї вже підключилися 24 тисячі лікарів.