Новини

Розповіли, чому люди відмовляються купувати українські яблука

Люди не хочуть купувати українські яблука, бо вони не такі смачні, як інші.

Сааме це і є проблемою виробництва, вважає професор Уманського університету садівництва Олександр Мельник, - пише gazeta.ua.

"Ми не сприяємо робити яблука смачними. Робимо лише тонни. Треба садити смачні яблука. Раніше наші яблука їла Росія. Тепер цей ринок для нас закритий. "Коксперт орандж", "Голден", "Гала", "Айдаред", "Йонагоред", "Йонаголд", "Ред Дел" - ці сорти повинні вирощуватись в Україні. Переробка не дасть стільки доходів, скільки дає свіже яблуко", - говорить Олександр Мельник.

Також проблема виробництва цих фруктів у паях, зазначив професор.

"Самостійно неможливо на 3 га паїв виростити та продати продукцію. В Італії – найкращий сорт "Мерінда". Вирощують його в кооперативі на 4 господарств на 5 га - це 20 тонн на рік, і це кращі яблука в світі. Вони створювали його 3 покоління", - зауважив Мельник.

Втім, в Україні головною залишається проблема законодавства, система відношення до бізнесу та корупція, вважає бізнесмен Сергій Українець.

"В нас, на жаль, не можна зробити, як в Європі. В нас гроші "освоюються", а не йдуть за призначенням. Приходиш з проектом в Європі, все є, і вже комісія легко робить дозвіл. І відразу відшкодовують 80% на все. В банку беруть кредит 4%, а в нас 20%. Тому українські підприємства відкривають бізнес у Польщі та виходять на Варшавську біржу, - каже Сергій Українець.

"В нас найсмачніше яблуко, особливо органічне. Це і є наша ніша на ринку ЄС. Це говорять всі експерти. Створили самі кооператив, де є група компаній. Одні займаються логістикою, одні - збиранням, інша - виробництвом. Ми самі купили 6 переробних заводів. В цьому році зробили перший кредит. Для того, щоб продавати, потрібна сертифікація продукції, асортимент та конвеєр поставки. Це для того, щоб виходити на ринки Європи, Азії, переробки та внутрішній ринок. Проблема яблук в тому, що немає сертифікації в Україні, тому така ціна на яблука", - додає бізнесмен.