Через дефіцит на Кубі обмежують продаж харчів
У дефіциті звинувачують торговельне ембарго США та спекулянтів. Стояння у чергах на Кубі впродовж останніх тижнів перетворилося на багатогодинний процес. Про це пише ВВС Україна.
Люди постять фото довжелезних "хвостів" у супермаркетах із хештегом #lacolachallenge, що означає черго-челендж.
Загальна система карток була запроваджена ще у 1959 році, - одразу після революції.
У 2017 році президент США Дональд Трамп відновив деякі обмеження на торгівлю і пересування, що були скасовані його попередником Бараком Обамою. Водночас, він не закрив посольство на Кубі та не припинив авіасполучення.
Проте дедалі менша допомога від Венесуели призвела до дефіциту найнеобхідніших товарів.
Додалися також і проблеми з експортом, що позбавило комуністичний острів можливості розплачуватися за імпорт.
Загалом, Куба імпортує близько 70% харчів. Численні аграрні реформи в країні так не змогли простимулювати виробництво.
Міністр торгівлі Бетсі Діаз заявила, що віднині супермаркети будуть обмежувати продаж певних товарів - від курятини до мила, тоді як інші товари - рис, квасоля, яйця та ковбаса - будуть доступні лише за картками та обмежуватимуться за місячним раціоном.
"Наше завдання полягає у тому, аби знешкодити запроваджені урядом США заходи, і сьогодні ми визначаємо пріоритети", - заявила міністр.
Проте пані Діаз також звинуватила тих кубинців, які накуповують харчі "про запас". При чому, як каже урядовець, дехто робить це через побоювання, що товари зникнуть з магазинів, а дехто - щоб перепродати на чорному ринку.
Як написала місцева журналістка Йоані Санчес, те, що колись було одним із кращих магазинів у місті, нині схоже на поле битви за кіло мороженої курки.