Біоетанольний завод під Луцьком можуть закрити
Про це стало відомо у вівторок, 9 липня, на оперативній нараді Луцької міської ради.
Нагадаємо, Луцька міська рада переконана: в поширенні неприємного запаху в різних частинах міста винний саме біоетанольний завод. На заводі ж переконують, що приділяють захисту навколишнього природного середовища особливу увагу. На «Біо-ПЕК» вже збудована велика частина того обладнання, яке в перспективі має переробляти відходи. Загальна сума проекту – 20 мільйонів євро. На сьогодні закуплено обладнання на 7 мільйонів євро.
Керівник цукрозаводу запевнив, що підприємство має висновки комісії облдержадміністрації, яка виїжджала на місце без участі цукровиків і встановила: поля фільтрації цукрового заводу не є джерелом неприємного запаху в Луцьку. Це також підтвердила Держпродспоживслужба, яка нещодавно двічі робила відбір проб повітря на території полів фільтрації.
Перевищення гранично допустимих норм забруднюючих речовин у повітрі аналізи не виявили.
Під час оперативної наради секретар Луцькради Григорій Пустовіт заявив, що вчора він надіслав звернення голові районної державної адміністрації з вимогою закрити біоетанольний завод.
«Підписав звернення щодо закриття «Біо-ПЕК» до встановлення та усунення причин, які призводять до смороду. Так, як підприємство знаходиться на території Луцького району, ініціювати його закриття може тільки голова районної ради», – виступив Пустовіт.