Лікарі луцького медцентру розвінчали найпоширеніші міфи про вакцинацію
Про це йдеться на сторінці медзакладу у "Фейсбуці".
За їх словами, міфи про вакцинацію - це окремий розділ народної творчості. А міфи про вакцинацію від грипу займають у цьому розділі почесне місце. Отож:
Міф 1: Здоровим вакцинуватися не потрібно ВООЗ рекомендує щеплення від грипу всім людям, старшим за 6 місяців) Чим вищий показник вакцинованих мешканців на конкретній території - тим вищі шанси формування колективного імунітету
Міф 2: Якщо щеплення не зробили у жовтні, перед початком епідеміологічного сезону, то немає сенсу робити його пізніше
Ніт) Звісно, в ідеалі зробити щеплення в жовтні, але якщо ви вакцинуєтеся пізніше, вакцина також буде діяти і захищати вас
Міф 3: Дітям не можна робити щеплення від грипу
(Див. пункт 1) ВООЗ рекомендує вакцинувати всіх людей, віком від 6 місяців)
Міф 4: Одне щеплення від грипу захищає на все життя
Щороку штами грипу змінюються. І склад вакцин також щороку змінюється, щоб захищати вас від штаму, який буде актуальний саме в цьому сезоні. Звідки вчені, що розробляють вакцини, знають, який штам буде цього року? Ні, "не зі стелі", як, можливо, казали тітоньки в черзі)) Вчені щороку аналізують дані більше, ніж зі 100 країн, щоб зробити точний прогноз щодо актуального штаму грипу.
"У вас є запитання щодо вакцинації від грипу? Можете запитувати в коментарях. А ще краще - записатися на прийом до сімейного лікаря (050 378 70 70), отримати консультацію щодо підготовки до щеплення, зробити його і почуватися впевнено та захищено) Вакцини у наявності - гортайте нашу сторінку, там є вся інформація)", - йдеться у повідомленні.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: Епідемічний сезон на Волині: на ГРВІ захворіли понад 3 тисячі людей.