Чому в деяких квартирах лучан холодно
При комісійних обстеженнях внутрішньобудинкових мереж системи опалення та вузлів обліку теплової енергії у багатьох будинках міста Луцька встановлено, що на вводах запірна арматура в більшості випадків прикривається (часто на 50-80%), інформують в пресслужбі "Луцьктепла".
Встановлення та експлуатація приладів обліку теплової енергії в житлових будинках регулюється «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених Міністерством палива та енергетики України від 14.02.2007 року №71.
"Лічильник тепла – не засіб економії, а лише необхідний і стимулюючий до неї чинник. Він фіксує реальну величину теплової енергії, використаної за певний час. Для споживача установка приладу обліку теплової енергії лише замінює систему оплати за нормативом на систему оплати за фактично спожите тепло. Регулювання витрат тепла, та, відповідно, його вартість, можливе лише за наявності в будинку додатково запроєктованого, змонтованого та налагодженого ІТП (індивідуального теплового пункту) з погодним регулюванням", – пояснили в Луцьктеплі.
На підприємстві також пояснюють, постійне регулювання подачі теплової енергії на вводі в будинок порушує гідравлічний та тепловий режими системи теплопостачання. Прикривання запірної арматури вузла призводить до порушення циркуляції теплоносія по стояках і приладах системи централізованого опалення. Регулювання подачі теплоносія на будинок запірною арматурою заборонено.
Згідно п.6.7.35 ДБН В.2.5-67-2013 «Опалення, вентиляція та кондиціонування»: «Не допускається застосовувати запірну арматуру як регулювальну», та п.6.3.33 «Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж», затверджених Міністерством палива та енергетики України від 14.02.2007 року №71: «Використання запірної арматури для регулювання параметрів теплоносія не дозволяється».