Кропива замість семи лікарів
Кропиву шанують представники офіційної та народної медицини. Препарати на основі цієї рослини застосовують для зниження рівня цукру в крові, покращення обміну речовин, стимуляції травлення, виведення токсинів, зупинки кровотеч. Активно використовують кропиву і в фітокосметології.
ДЛЯ ОБЛИЧЧЯ
Для жирної шкіри приготуйте лосьйон: до 100 мл горілки додайте 1 ст. ложку соку кропиви. Протирайте шкіру щоранку й щовечора протягом двох місяців і вона стане чистою та свіжою.
Для в’ялої і сухої шкіри радять живильні маски з кропиви, які слід робити двіч-тричі на тиждень. Для приготування маски 1-2 ст. ложки подрібненого листя насипають у порцелянову чашку і заливають теплою водою до кашкоподібної консистенції. Не припиняючи перемішувати, нагрівають суміш на паровій бані протягом 5-7 хв, потім наносять на шкіру обличчя і шиї. Через 20-25 хв маску знімають за допомогою ватного диска.
Для нормальної і сухої шкіри готують таку маску: 1 ч. ложку кропиви заливають 1 ст. ложкою теплого молока й витримують 10 хв. Додають жовток і наносять на обличчя на 20 хв. Для жирної шкіри у маску замість жовтка додають білок.
Також корисно протирати шкіру кубиками льоду, приготованого із соку кропиви.
ДЛЯ ВОЛОССЯ
Якщо волосся ослаблене, випадає і погано росте, зарадить настій кропиви: 1 ст. ложку листя заливають склянкою окропу й настоюють годину. Проціджують, а отриманий настій втирають у шкіру голови. Не змивають.
ДЛЯ ЗДОРОВ’Я
Для зміцнення імунітету й покращення апетиту настій кропиви (1 ст. ложка на склянку окропу) п’ють протягом дня у два-три прийоми.
Смакуватиме і салат із кропиви. Молоді пагони ошпарюють, нарізають, додають зелену цибулю, оливки, м’який сир і сік лимона. Кропиву додають у зелений борщ та інші овочеві салати.
Щоб використовувати кропиву цілий рік, можна заморозити подрібнене листя чи готовий сік у формочках для льоду.