Банки блокуватимуть перекази українців: в кого і як заберуть усі гроші
Так, у будь−кого, хто не зможе довести джерело своїх доходів, кошти можуть забрати. Про це повідомляє “Обозреватель“.
Обов’язково потрібно перевіряти тільки ті перекази, які перевищують 400 тис. грн. Однак деякі банки по-своєму розуміють вимоги і вводять більш жорсткий моніторинг.
Експерти розповідають, що коли банки перевіряють великі перекази на сотні або хоча б десятки тисяч гривень, то це цілком зрозуміла ситуація. Але коли перевіряють і блокують суму в 150 грн – це викликає запитання.
Голова Асоціації постачальників мереж розповіла, що є ризик, що ті клієнти банків, які не чекають, що на їхню карту прийдуть кошти і не знають точних сум, можуть зовсім втратити переказ. Якщо співробітники банку не попередять, дізнатися про заблоковану суму не вдасться.
Щоб підтвердити переказ, банку потрібно надати підтвердження легального доходу. У випадку зі 150 грн, це може бути практично будь-який дохід. А якби заблокували, наприклад, переказ на 40 тис. грн, тут потрібно було б ще довести, що розмір заробітної плати дає змогу переказувати такі суми.
Фахівці попереджають, що моніторинг посилюється по всьому світу. Це приведе до того, що справді ухилитися від оподаткування буде складно.
Як пояснили в пресслужбі Міністерства фінансів, для виконання закону про фінансовий моніторинг недавно Кабмін оновив і принцип збору інформації. Він буде ґрунтуватися на Системі електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”. Це національна система електронної взаємодії між державними інформаційними ресурсами, електронними реєстрами.
З різних державних реєстрів збиратимуться дані на всіх українців.
Кого торкнеться фінансовий моніторинг
Фінансовий моніторинг може торкнутися будь–якого українця.
При цьому, згідно із законом, частина операцій обов’язкова для перевірки:
- операції з готівкою (переказ, поповнення рахунку, отримання коштів, розрахунок за операцію);
- усі операції фізосіб-підприємців (ФОП), юридичних осіб, які зареєструвалися протягом останніх трьох місяців;
- обмін банкнотами, переказ коштів за кордон;
- фінансові операції з клієнтами з високим рівнем ризику;
- усі операції на суму від 400 тис. грн та інші.