Автофіксація порушень ПДР в Україні: поліція не може штрафувати власників «євроблях»
За словами Геращенка, якщо авто на іноземній реєстрації їхатиме з України, то інформацію про несплачені водієм такого авто штрафи передаватимуть прикордонникам. Своєю чергою прикордонники попереджатимуть водія, що, в разі несплати штрафів, його можуть не впустити назад, в Україну.
Однак він додав, що ця система обміну інформацією між поліцією і прикордонниками ще розробляється.
Разом з тим, говорячи про відповідальність водіїв на «євробляхах», які є громадянами України і не збираються виїздити за кордон, Геращенко нагадав, що в Україні надані податкові пільги для власників авто на іноземній реєстрації, щоб вони розмитнили свої автомобілі і зареєстрували на українських номерах.
За словами заступника міністра, більшість водіїв вже зробили це. На уточнювальне запитання, як все ж таки за перевищення швидкості притягуватимуть до відповідальності власників «євроблях», якщо вони не перетинають кордон, Геращенко сказав: "Є штрафи за неперереєстровані авто. Це досить значні суми. І ми будемо притягувати до відповідальності таких водії за нереєстрацію авто».
З 1 червня запрацювали перші відеокамери системи автоматичної фото- і відеофіксації порушень правил дорожнього руху.
Камери встановлені в Києві і на автомагістралях Київської області виключно в місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками. Порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш як на 20 км/год. Правоохоронці стверджують, що аварійність на ділянках, де встановлені камери, суттєво знизилася.
Зокрема, кількість фактів перевищення швидкості в місцях встановлення камер за 100 днів знизилась ушестеро. Цього року буде закуплено ще 220 камер автофіксації перевищення швидкості, які встановлять на дорогах державного значення. Впродовж 2021-2013 року планують закупити і встановити по всій Україні ще 400 таких камер.