Новини

Умови для проведення виборів на Донбасі

Вибори на окупованій території Донбасу мають відбутися відповідно до Копенгагенських критеріїв ОБСЄ. Про це в інтерв’ю УНН розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Інформує УНН.

Так, Кулеба не спростував озвучену раніше міністром закордонних справ ФРН інформацію про те, що під час “нормандської” зустріч міністрів однією з тем для обговорення стане імплементація формули Штайнмаєра — а отже, і проведення виборів на Донбасі.

Водночас, говорячи про російські ультиматуми в цьому питанні, міністр запевнив, що Україна не поступиться власними принципами.

“Росія може ставити скільки завгодно ультиматумів, але ми завжди керуватимемося не ультиматумами, а національними інтересами нашої держави. Я переконаний, що нашим інтересам відповідає безпека на Сході. Це коли не вбивають наших солдатів, і наші солдати не отримують поранення у боях”, — зазначив дипломат.

Перше і ключове питання для української сторони — це безпека, лиш за цієї умови можна говорити про політику.

“І тут другий інтерес України. Так, ми хочемо реінтегрувати ці території. Для цього там потрібно буде провести вибори. Але, і наша позиція абсолютно чітка і безкомпромісна — ці вибори мають відбутись на території, звільненій від російських збройних сил та підтримуваних ними незаконних збройних формувань, у нас не повинен бути дірявий кордон з Росією, тому що неможливо провести чесні вибори, якщо можна по-тихому з Росії влаштовувати „каруселі“ і завозити все що хочеш. Третє — має функціонувати повноцінно інфраструктура, необхідна для виборів, і це має бути українська інфраструктура — правоохоронні органи, Центральна виборча комісія, вільний доступ до ЗМІ. Тобто вибори мають відбутися відповідно до Копенгагенських критеріїв ОБСЄ”, — пояснив Кулеба.

Він наголосив на необхідності “нормального” процесу виборів, для того щоб вони були легітимні і їхній результат можна було визнавати.

“Як ми в цю точку прийдемо, які ми маємо ухвалити закони, якого змісту — це інше питання, і тут є простір для компромісу”, — додав він.

Кулеба визнає, що Україні до згаданих критеріїв “далеко”, але не впевнений, що “ми доволі швидко можемо туди прийти, якщо на це буде воля Російської Федерації”.