Тайвань сколихнув "землетрус століття"
Підземні поштовхи магнітудою в 7,3 бали за шкалою Ріхтера відчули близько 2:00 за місцевим часом. Епіцентром стала центральна частина острова в райюні Цзіцзі на глибині 8 км.
Катастрофу назвали "землетрусом століття", мала важкі наслідки для економіки острова і суспільної свідомості. Без житла лишилися понад 100 тис. людей. А боротися із наслідками довелося рятувальним групам із усього світу. Матеріальні збитки від катастрофи склали понад 300 млрд. тодішніх тайванських доларів - на сьогодні близько $15,4 млрд.
Оскільки острів знаходиться на стику тектонічних плит Євразії і Філіппінського моря, землетруси на Тайвані не є рідкістю. Тільки в 20 ст на острові відбулося 7 землетрусів з магнітудою понад 6,0 за шкалою Ріхтера. Землетрус 1999 року стало 8 і найбільш важким за наслідками.
Подібний землетрус був 1935 року. Тоді загинуло понад 3 тис. осіб, але економічний збиток був невеликий. Вогнищева область землетрусу розташовувався біля містечок Синьчжу і Тайчжун, далеко від великих міст, де проживає більша частина населення острова. Основна частина будівель на острові встояла, але багато нові висотні будинки не витримали удару і перетворилися на купи руїн.