Вісім країн уклали міжнародну угоду про освоєння Місяця
Пише Діло.
Про це повідомила на своєму сайті NASA.
Країни уклали між собою «Угоди Артеміди», міжнародний договір про освоєння Місяця, який регламентує в тому числі видобуток на ній корисних копалин.
Країни підписали договір онлайн в рамках Міжнародного конгресу астронавтів. Росія і Китай договір не підписували.
Угоду названо на честь американської місячної програми Artemis. Його проект запропонували США.
У США підкреслюють, що угоди засновані на положеннях Договору про космос, який був підписаний в 1967 році з ініціативи США, Великобританії і СРСР. Документ забороняв встановлювати суверенітет над будь-яким космічним тілом або його частиною. У NASA зазначають, що його формулювання розпливчасті і обмежують його реальне застосування. З цією метою, як повідомляють в агентстві, і був укладений новий договір.
Нова угода, зокрема, регламентує видобуток копалин на Місяці – за задумом NASA, країни, хоч і не мають права заявляти суверенітет над окремими ділянками Місяця, можуть добувати її ресурси. Документ дозволяє створювати бази з видобутку корисних копалин і «зони безпеки» навколо них для запобігання конфліктів з іншими країнами.
Голова NASA Джеймс Брайденстайн висловив надію, що Росія в майбутньому приєднається до угоди або, принаймні, буде слідувати принципам, які в ній викладені. глава Роскосмосу Дмитро Рогозін раніше критикував договір.