Електронні гаманці втрачають свою анонімність
Закон відніс електронні гроші до активів, таких як звичайні банківські рахунки, нерухомість тощо. Тепер електронні гроші підлягають контролю і обліку, як всі інші види доходів людини, розповідає "Сьогодні".
Відкриваючи електронний гаманець, користувач проходитиме ідентифікацію та верифікацію. Перекази з використанням електронних грошей супроводжуватимуться інформацією про платника і одержувача, як цього вимагає закон про фінмоніторинг.
Винятки становлять оплата через кредитну або віртуальну картку, оплачену наперед. Також не проводитиметься верифікація, якщо електронними грошима оплачується купівля товару.
Верифікації не підлягають операції з електронними грошима, які здійснюються в рамках програм лояльності. Тобто якщо покупець захоче використовувати накопичені бонуси з картки, вимагати паспортні та інші дані у нього не будуть.
Магазини, кредитні структури, яким банки довірять оперувати електронними грошима, тепер повинні видавати чеки на операції з електронними грошима. Права користувачів будуть захищені надійніше.
Слід зазначити, що безготівкові та електронні гроші, якими розплачуються в інтернеті або за допомогою бонусів – це різні види грошей. На відміну від безготівкових гривень, які дійсні на території всієї країни, електронні гроші в Україні випускають окремі банки, і вони дійсні тільки в межах платіжної системи цього банку.