Що буде з організмом, якщо ви відмовитесь від солі?
За даними науковців, безсольова дієта сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, так само як і зловживання сіллю.
Учені рекомендують їсти помірно солону їжу, щоденна доза хлориду натрію за такої умови повинна становити приблизно 3 грами. В інакшому випадку – вас чекає серйозне погіршення самопочуття.
Набір ваги
Йодована сіль важлива для вироблення гормонів, і якщо ви повністю відмовитеся від її вживання, запаси йоду швидко вичерпаються. В результаті ви можете набрати додаткові кілограми, на обличчі з'являться набряки, а шкіра стане сухою.
Погіршення роботи серця
Дієта з низьким вмістом натрію має багато переваг, особливо для людей з серцевими захворюваннями. Але такий варіант підходить не всім. Здорові люди, які вживали менше 2 грамів солі на добу, були більш вразливими до інфаркту або інсульту.
"Низьке споживання солі дійсно знижує кров'яний тиск, однак ефект є досить незначним, якщо порівнювати з середніми показниками споживання солі", – зазначають вчені. При цьому відмова від солі змінює гормональний фон, що переважає користь від зниження тиску.
Розвиток цукрового діабету
Дослідження показали, що низькі дози натрію в раціоні можуть вплинути на інсулінорезистентність. Це означає, що організм не реагуватиме на інсулін, а рівень цукру продовжить збільшуватися.
Симптоми зневоднення
Коли рівень натрію в крові різко падає, організм реагує на це симптомами, які нагадують зневоднення: сухість у роті, запаморочення, спрага і проблеми з сечовипусканням.
Нудота
Відмова від солі може серйозно вплинути на рівень холестерину. Хоча такі зміни не мають ранніх ознак, все ж в процесі перебування на безсольовій дієті, організм може відреагувати на зміни нудотою та блюванням.
Будьте уважними до свого самопочуття та контролюйте вміст хлориду натрію у їжі. Лише розумний підхід до дієт та збалансоване харчування допоможуть вам почуватися краще.
Безсольову дієту може призначити тільки лікар.