Новини

Більше половини українців підтримують січневий локдаун

Рішення Кабінету міністрів України про введення жорсткого карантину в період з 8 по 24 січня 2021 року підтримує більшість опитаних громадян - 56% українців. 41% проти цього рішення, повідомляє в четвер, 17 вересня, соціологічна група Рейтинг.

"56% підтримують рішення уряду ввести жорсткий карантин з 8 січня, 41% - проти цього. 52% вважають, що поширення коронавірусу в результаті локдауну зменшиться, 45% - мають протилежну думку", - йдеться в повідомленні.

Також більшість опитаних (65%) підтримує заборону на мітинги і демонстрації в цей період, не підтримують 35% респондентів.

Більше 70% учасників соцопитування схвалюють у період локдауну роботу спортзалів, кінотеатрів, ресторанів і кафе, проти цього 25%. Закриття шкіл вважають правильним 54%, не задоволені цим 43%. За закриття дитсадків виступили 48% респондентів, а проти - 47%.

Те, що в період локдауну будуть закриті продовольчі ринки, не подобається 67% респондентів, підтримують такий захід 31%.

За припинення роботи міжміського громадського транспорту за 23%, проти 75%. Зупинку громадського транспорту підтримали 18% опитаних, виступили проти 80%.

Також 45% респондентів вважають, що влада применшує дані офіційної статистики масштабів поширення COVID-19 в Україні. А 31% вважають, що ця інформація - перебільшена, і тільки 15% переконані, що вона об'єктивна.

Заходи, вжиті владою у боротьбі з коронавірусом, схвалюють 49% опитаних. Їх порахували занадто м'якими 29%, і 9% українців назвали їх надмірно жорсткими.

Роботою президента України Володимира Зеленського в боротьбі з епідемією коронавірусу задоволені 36% респондентів, не задоволені - 60%. Діяльність МОЗ при боротьбі з епідемією задовільною вважають 29%, незадовільною - 67%. Роботою МВС задоволені 28%, не задоволені - 61%, не змогли оцінити - 12%.

71% респондентів критично висловилися про роботу в період пандемії органів центральної і Верховної Ради (77%).

Опитування проводилося в період з 12 по 14 грудня 2020 року серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.