Кадровий бліцкриг Порошенка на Волині. РЕПОРТАЖ
24 березня, 2018, 12:29
Петро Порошенко покидав Волинську ОДА значно пізніше, ніж всі думали. Довгі перемовини у кабінеті губернатора Олександра Савченка. Під дверима - прокурор області, керівник УСБУ, нардепи, деякі волинські обранці. Час від часу хтось заходить. Бринить посуд: офіціанти намагаються непомітно винести чашки з-під кави.
Охоронці нервують. Просять не знімати і йти, бо захід, кажуть, закінчився. З третього поверху час від час поглядає донизу на східці права рука Ігоря Палиці Олександр Товстенюк...
СПЕЦОПЕРАЦІЯ “ПОРОШЕНКО”: НАЦГВАРДІЯ, КОРТЕЖІ, СОБАКИ І ЛЮДИ
Президенти зазвичай спізнюються. А щоб приїжджали раніше запланованого... Видно, надто важливим був візит Петра Порошенка на Волинь. До президентських виборів рівно рік. А на Волині - бурштин, УКРОП, безлад у Луцькраді... Нестримно створюються нові й нові ОТГ. Час брати віжки в руки міцніше.
Жодного голову Волинської ОДА Президент “благословляти” ще не приїздив. Був і секретар РНБО, і перший зам Адміністрації Президента, і віце-прем’єр. Те, що представити нового керівника виконавчої влади береться сам гарант, - факт промовистий.
Кортеж з боку Рівненської промчить Луцьком десь о 14-й і зверне на подвір’я ОДА, яке щільно оточили нацгвардійці. Сходяться чиновники, депутати, силовики. У передпокої адміністрації мирно дрімає вівчарка. А біля посту охорони - гвалт.
“Все. Ви спізнилися”, - кажуть працівники спецслужб медійникам.
На годиннику 14.20. Збір журналістів офіційно оголошували на 14.30. Однак охорона розводить руками...
“Президент приїхав раніше”, - чуємо.
Хтось на це всміхається. Хтось обурюється. Хтось вже надиктовує гарячі новини. Репортажів про призначення губернатора з порогу ще не писали, тому це навіть цікаво. Поки депутати і чиновники ще заходять, більше десятка журналістів, акредитованих, до речі, можуть і не побачити, як Олександр Савченко став головою Волинської ОДА.
З третьої спроби опір дає ефект, охоронці отримують розпорядження пропустити медійників.
БЕЗ БАТЮШКИ
Зала повна по вінця. Хаос. Улюблене “шоу” волинських віпів. Краватки. Зачіски. На стільцях папірці - кому куди.
Голови райдержадміністрацій з команди Володимира Гунчика тиснуть один одному руки, за усмішками ховають традиційне хвилювання.
Одним із останніх до зали заходить бізнесмен Валерій Діброва, депутат облради від БПП і аграрій, який влітку цього року разом з Порошенком відкривав завод у селі П’ятидні.
“Були б не пропустили, якби не це...” - всміхається за мить до вочевидь знайомих йому представників спецслужб Валерій Григорович і демонструє щось у мобільному.
Тим часом тут і перші з волинських бізнесменів: директор заводу СКФ-Україна Володимир Цибульський, керівники “Луцьксантехмонтаж №536” Віктор та Ігор Чорнухи, директор ЛДБК Руслан Вайман, керівник БК "Інвестор" Андрій Разумовський, аграрій Віктор Шумський та інші.
Нетипово для таких оказій, але чомусь оминули подію керівники волинських церков.
“Пані та панове...” - звучить. Хаос стихає.
В останні хвилини до появи Президента у залу заходить голова облради Ігор Палиця, згодом - нардепи Степан Івахів та Сергій Мартиняк. Народний депутат Юрій Савчук теж тут, однак прийшов завчасно. А парламентар Ігор Гузь, який чи не всю зиму раз-по-раз “звільняв” Володимира Гунчика гучними заявами, сам на подію не прийшов. Працював у Верховній Раді, поширюючи новини про це на своїй сторінці у соцмережах. Не було й Ірини Констанкевич та Ігоря Лапіна.
ХТО НЕ АПЛОДУЄ ПРЕЗИДЕНТУ?
Охоронці рівняють спини. У бічних дверях з’являється Президент Петро Порошенко. Він уперше у сесійній залі Волині. Поруч - перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. Крісло по ліву руку від гаранта (це місце у президії традиційно займає на сесіях Володимир Гунчик) - за тим самим Олександром Савченком.
Хоч пліткували, що він з учорашнього дня на Волині, публічно нового голову ОДА ще ніхто у цих стінах не бачив. Волиняни пізнають його не одразу.
“Щось не такий, як на фото”, - коментують у залі.
І поки всі уважно вслухаються, як же пояснить Петро Порошенко таку ротацію, глава держави заходить здалеку.
“Вельмишановна і дорога волинська громадо, дорогі співвітчизники... Хотів би нагадати, що через незаконну анексію Криму, яка трапилася навесні 2014, вся Україна втратила 3,6 відсотка валового внутрішнього продукту. Він був і його не стало...” - починає Президент.
Каже, хоче, щоб всі згадали, в яких ми умовах нині живемо. Дякує країні за “рішучу реакцію” на “вчорашні події”. Вочевидь - арешт Надії Савченко. Згодом говорить про те, як зріс валовий внутрішній продукт за останній рік і що ці темпи зростання треба перетворити у збільшення зарплат. Пенсійна реформа. Безвізовий режим. Судова реформа. Телемедицина на селі. Багаті місцеві бюджети. ...У залі - тиша.
“Я рожеві окуляри теж не ношу, але я оптиміст. ...Чого я нагадав про те, в яких умовах ми починали? Тому що це гарна нагода висловити слова щирої вдячності Володимиру Гунчику, який в дуже непрості часи зробив надзвичайно корисні кроки, корисну роботу в якості голови обласної державної адміністрації. І прошу привітати його роботу оплесками. Володимир Гунчик отримав пропозицію перейти на іншу роботу. Цікаву. І погодився”, - нарешті про те, що для цієї аудиторії нині справді головне.
Аплодують. Голова облради, щоправда, стримується від оплесків.
Читати також: Гунчик сказав, куди йде працювати
РІШУЧЕ “НЕ ДАВАТИ СТВОРИТИ ТУТ ВОТЧИНУ”
“Але Волинь дуже близька моєму серцю”, - Президент хоче бути щирим.
Петро Порошенко нагадує: Олександра Савченка знає 18 років. До речі, саме 18 років тому прогриміла акція “Україна без Кучми”, під час якої тоді ще “юна” опозиціонерка Юлія Тимошенко дала ляпаса генералу Савченку, який тоді забезпечував державі міліційну оборону від опозиції.
“...Він є генералом-лейтенантом”, - продовжуватиме гарант.
“Полковником”, - тихо підкаже Олександр Ілліч.
Читати також: Хто він, новий губернатор Волині Олександр Савченко. БІОГРАФІЯ
“Генералом-полковником. ...Це є професійна, рішуча, патріотична, дуже грамотна і дуже обдарована людина”, - зазначить Порошенко.
Слово “рішучий” він згадає цього дня не раз.
Завдання - зрозумілі.
“В області має бути порядок. Порядок з бурштином. Хто захоче бавитися - получить по руках. Бурштин - це є загальнонаціональна власність. А доходи від бурштину мають йти в тому числі й у місцеві бюджети”.
“І ситуація по землі, по кадастру, збереженні лісів...”
“Об’єднати команду і об’єднати суспільство. Не давати тут створити вотчину. Хтось спробує - не получиться”.
“І силовики, я розумію, мене теж почули”.
ХТОСЬ - “РАБІНОВИЧ”, А ХТОСЬ - “ЖОРСТКУВАТИЙ, АЛЕ СПРАВЕДЛИВИЙ”
Наступний “реверанс” Президента звучить уже в сторону нардепів.
“Я дуже розраховую на вашу підтримку. Всіх. Не тільки голів адміністрацій, а міської ради, обласної ради, народних депутатів. Наголошую на тому, що для мене було принциповим, щоби гроші з Державного бюджету йшли на Волинь. Саме для цього започатковано Державний фонд регіонального розвитку, а не для піару окремих політиків, які як гроші брати, то вони провладні, а як підтримувати владу, то вони опозиційні. Знаєте, як кажуть в тому анекдоті: “Рабінович, ти або хрестик, або труси”, - згадує Президент “бородатий” анекдот про те, як Рабінович прийшов у лазню.
Володимир Гунчик увесь час, здавалося, ховатиме за окулярами усмішку. Згодом стримано і коротко подякує волинянам і побажає успіхів наступнику.
Квітів гарант не вручатиме. Домовилися, скаже, що тільки жінкам. Міцно потисне руку Олександрові Савченку. Віталій Ковальчук зачитає указ про призначення його головою Волинської ОДА.
«Я зараз не буду нікого переконувати, завіряти, я знаю одне: у цій залі сидять однодумці, люди, які усвідомлено прийшли на ниву служіння народу, Україні, тому в нас не може бути іншого шляху вперед. Скажу чесно: я буду для вас і стану для вас своїм, особливо для тих, хто хоче добитися результату. Де не вийде з результатом, вибачте, я дещо жорсткуватий, але справедливий», - мовить новий керівник виконавчої влади області.
Аплодувати присутні не наважилися.
ОДИНАДЦЯТИЙ ГУБЕРНАТОР І ДРУГИЙ ГЕНЕРАЛ
Олександр Савченко - 11-й голова Волинської ОДА з часів Незалежності. До цього були: Володимир Блаженчук, Юрій Ленартович, Борис Клімчук, Анатолій Француз, Володимир Бондар, Микола Романюк, знову Борис Клімчук, Олександр Башкаленко, Григорій Пустовіт і Володимир Гунчик.
Наймолодшим поміж них був Володимир Бондар, коли після Помаранчевої революції його призначили на посаду, мав лише 36.
Борис Клімчук обіймав цю посаду двічі.
Кожного разу представити голову ОДА приїздили перші особи зі столиці. Лише Григорія Пустовіта призначали без поважних гостей. Його у ролі голови ОДА вітали просто на сесії облради, де зачитали указ в.о. Президента Турчинова.
У 2014-му на Волині за рік встигло попрацювати аж чотири керівники виконавчої влади.
Олександр Савченко - другий голова ОДА після генерала Анатолія Француза з немісцевих. Після того, як Анатолій Француз поспіхом залишив кабінет на Київському майдані у вирі Помаранчевої революції його публічно більше на Волині не бачили.
ЗА ЗАЧИНЕНИМИ ДВЕРИМА: ПОРОШЕНКО, ПАЛИЦЯ, САВЧЕНКО
Найцікавіше завше після. Президент і його “свита” стрімко залишають залу і прямують у кабінет голови ОДА. Силовики й нардепи - й собі.
“Поїхав чи не поїхав?” - з такими словами розходитимуться додому учасники кадрового бліцкригу.
Тим часом під дверима губернаторської приймальні довго буде людно. На дверях й у коридорах - охорона. Ще за трохи з приймальні вийде голова облради Ігор Палиця. З суворим поглядом і в гордій самотності підніметься на третій поверх.
Президент піде з Білого дому у піднесеному настрої. Вочевидь нарада з волинським активом пройшла відмінно. У кулуарах навіть дасть інтерв’ю місцевому каналу, передаватиме медійникам вітання від дружини Марини, яка “була вражена потенціалом Волині”.
Згодом стрімко рушить на вихід. У супроводі Олександра Савченка та нардепів Степана Івахіва і Сергія Мартиняка залишить Київський майдан.
І тільки Володимир Гунчик повернеться назад.
Читати також: ТОП-9 #зрад і #перемог Гунчика, або Чим запам’ятається екс-губернатор
***
Чи вдалим буде для Волині кадровий бліц-криг Порошенка, дасться знати. Хочеться, щоби у цій рішучій боротьбі дійсно не забули про Волинь. Про Волинь як важливий регіон, з якого для багатьох європейців починається Україна, а не лише як територію певного електорату.
Гарант запевнив не раз: Олександр Савченко його завдання виконає. У куларах задумалися: чи дозволить “політика Савченка” за рік-другий опозиції так само сміливо і впевнено написати у соцмережах “Прощай, Саша”, як вони писали “Прощай, Володя”?
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.
Охоронці нервують. Просять не знімати і йти, бо захід, кажуть, закінчився. З третього поверху час від час поглядає донизу на східці права рука Ігоря Палиці Олександр Товстенюк...
СПЕЦОПЕРАЦІЯ “ПОРОШЕНКО”: НАЦГВАРДІЯ, КОРТЕЖІ, СОБАКИ І ЛЮДИ
Президенти зазвичай спізнюються. А щоб приїжджали раніше запланованого... Видно, надто важливим був візит Петра Порошенка на Волинь. До президентських виборів рівно рік. А на Волині - бурштин, УКРОП, безлад у Луцькраді... Нестримно створюються нові й нові ОТГ. Час брати віжки в руки міцніше.
Жодного голову Волинської ОДА Президент “благословляти” ще не приїздив. Був і секретар РНБО, і перший зам Адміністрації Президента, і віце-прем’єр. Те, що представити нового керівника виконавчої влади береться сам гарант, - факт промовистий.
Кортеж з боку Рівненської промчить Луцьком десь о 14-й і зверне на подвір’я ОДА, яке щільно оточили нацгвардійці. Сходяться чиновники, депутати, силовики. У передпокої адміністрації мирно дрімає вівчарка. А біля посту охорони - гвалт.
“Все. Ви спізнилися”, - кажуть працівники спецслужб медійникам.
На годиннику 14.20. Збір журналістів офіційно оголошували на 14.30. Однак охорона розводить руками...
“Президент приїхав раніше”, - чуємо.
Хтось на це всміхається. Хтось обурюється. Хтось вже надиктовує гарячі новини. Репортажів про призначення губернатора з порогу ще не писали, тому це навіть цікаво. Поки депутати і чиновники ще заходять, більше десятка журналістів, акредитованих, до речі, можуть і не побачити, як Олександр Савченко став головою Волинської ОДА.
З третьої спроби опір дає ефект, охоронці отримують розпорядження пропустити медійників.
БЕЗ БАТЮШКИ
Зала повна по вінця. Хаос. Улюблене “шоу” волинських віпів. Краватки. Зачіски. На стільцях папірці - кому куди.
Голови райдержадміністрацій з команди Володимира Гунчика тиснуть один одному руки, за усмішками ховають традиційне хвилювання.
Одним із останніх до зали заходить бізнесмен Валерій Діброва, депутат облради від БПП і аграрій, який влітку цього року разом з Порошенком відкривав завод у селі П’ятидні.
“Були б не пропустили, якби не це...” - всміхається за мить до вочевидь знайомих йому представників спецслужб Валерій Григорович і демонструє щось у мобільному.
Тим часом тут і перші з волинських бізнесменів: директор заводу СКФ-Україна Володимир Цибульський, керівники “Луцьксантехмонтаж №536” Віктор та Ігор Чорнухи, директор ЛДБК Руслан Вайман, керівник БК "Інвестор" Андрій Разумовський, аграрій Віктор Шумський та інші.
Нетипово для таких оказій, але чомусь оминули подію керівники волинських церков.
“Пані та панове...” - звучить. Хаос стихає.
В останні хвилини до появи Президента у залу заходить голова облради Ігор Палиця, згодом - нардепи Степан Івахів та Сергій Мартиняк. Народний депутат Юрій Савчук теж тут, однак прийшов завчасно. А парламентар Ігор Гузь, який чи не всю зиму раз-по-раз “звільняв” Володимира Гунчика гучними заявами, сам на подію не прийшов. Працював у Верховній Раді, поширюючи новини про це на своїй сторінці у соцмережах. Не було й Ірини Констанкевич та Ігоря Лапіна.
ХТО НЕ АПЛОДУЄ ПРЕЗИДЕНТУ?
Охоронці рівняють спини. У бічних дверях з’являється Президент Петро Порошенко. Він уперше у сесійній залі Волині. Поруч - перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук. Крісло по ліву руку від гаранта (це місце у президії традиційно займає на сесіях Володимир Гунчик) - за тим самим Олександром Савченком.
Хоч пліткували, що він з учорашнього дня на Волині, публічно нового голову ОДА ще ніхто у цих стінах не бачив. Волиняни пізнають його не одразу.
“Щось не такий, як на фото”, - коментують у залі.
І поки всі уважно вслухаються, як же пояснить Петро Порошенко таку ротацію, глава держави заходить здалеку.
“Вельмишановна і дорога волинська громадо, дорогі співвітчизники... Хотів би нагадати, що через незаконну анексію Криму, яка трапилася навесні 2014, вся Україна втратила 3,6 відсотка валового внутрішнього продукту. Він був і його не стало...” - починає Президент.
Каже, хоче, щоб всі згадали, в яких ми умовах нині живемо. Дякує країні за “рішучу реакцію” на “вчорашні події”. Вочевидь - арешт Надії Савченко. Згодом говорить про те, як зріс валовий внутрішній продукт за останній рік і що ці темпи зростання треба перетворити у збільшення зарплат. Пенсійна реформа. Безвізовий режим. Судова реформа. Телемедицина на селі. Багаті місцеві бюджети. ...У залі - тиша.
“Я рожеві окуляри теж не ношу, але я оптиміст. ...Чого я нагадав про те, в яких умовах ми починали? Тому що це гарна нагода висловити слова щирої вдячності Володимиру Гунчику, який в дуже непрості часи зробив надзвичайно корисні кроки, корисну роботу в якості голови обласної державної адміністрації. І прошу привітати його роботу оплесками. Володимир Гунчик отримав пропозицію перейти на іншу роботу. Цікаву. І погодився”, - нарешті про те, що для цієї аудиторії нині справді головне.
Аплодують. Голова облради, щоправда, стримується від оплесків.
Читати також: Гунчик сказав, куди йде працювати
РІШУЧЕ “НЕ ДАВАТИ СТВОРИТИ ТУТ ВОТЧИНУ”
“Але Волинь дуже близька моєму серцю”, - Президент хоче бути щирим.
Петро Порошенко нагадує: Олександра Савченка знає 18 років. До речі, саме 18 років тому прогриміла акція “Україна без Кучми”, під час якої тоді ще “юна” опозиціонерка Юлія Тимошенко дала ляпаса генералу Савченку, який тоді забезпечував державі міліційну оборону від опозиції.
“...Він є генералом-лейтенантом”, - продовжуватиме гарант.
“Полковником”, - тихо підкаже Олександр Ілліч.
Читати також: Хто він, новий губернатор Волині Олександр Савченко. БІОГРАФІЯ
“Генералом-полковником. ...Це є професійна, рішуча, патріотична, дуже грамотна і дуже обдарована людина”, - зазначить Порошенко.
Слово “рішучий” він згадає цього дня не раз.
Завдання - зрозумілі.
“В області має бути порядок. Порядок з бурштином. Хто захоче бавитися - получить по руках. Бурштин - це є загальнонаціональна власність. А доходи від бурштину мають йти в тому числі й у місцеві бюджети”.
“І ситуація по землі, по кадастру, збереженні лісів...”
“Об’єднати команду і об’єднати суспільство. Не давати тут створити вотчину. Хтось спробує - не получиться”.
“І силовики, я розумію, мене теж почули”.
ХТОСЬ - “РАБІНОВИЧ”, А ХТОСЬ - “ЖОРСТКУВАТИЙ, АЛЕ СПРАВЕДЛИВИЙ”
Наступний “реверанс” Президента звучить уже в сторону нардепів.
“Я дуже розраховую на вашу підтримку. Всіх. Не тільки голів адміністрацій, а міської ради, обласної ради, народних депутатів. Наголошую на тому, що для мене було принциповим, щоби гроші з Державного бюджету йшли на Волинь. Саме для цього започатковано Державний фонд регіонального розвитку, а не для піару окремих політиків, які як гроші брати, то вони провладні, а як підтримувати владу, то вони опозиційні. Знаєте, як кажуть в тому анекдоті: “Рабінович, ти або хрестик, або труси”, - згадує Президент “бородатий” анекдот про те, як Рабінович прийшов у лазню.
Володимир Гунчик увесь час, здавалося, ховатиме за окулярами усмішку. Згодом стримано і коротко подякує волинянам і побажає успіхів наступнику.
Квітів гарант не вручатиме. Домовилися, скаже, що тільки жінкам. Міцно потисне руку Олександрові Савченку. Віталій Ковальчук зачитає указ про призначення його головою Волинської ОДА.
«Я зараз не буду нікого переконувати, завіряти, я знаю одне: у цій залі сидять однодумці, люди, які усвідомлено прийшли на ниву служіння народу, Україні, тому в нас не може бути іншого шляху вперед. Скажу чесно: я буду для вас і стану для вас своїм, особливо для тих, хто хоче добитися результату. Де не вийде з результатом, вибачте, я дещо жорсткуватий, але справедливий», - мовить новий керівник виконавчої влади області.
Аплодувати присутні не наважилися.
ОДИНАДЦЯТИЙ ГУБЕРНАТОР І ДРУГИЙ ГЕНЕРАЛ
Олександр Савченко - 11-й голова Волинської ОДА з часів Незалежності. До цього були: Володимир Блаженчук, Юрій Ленартович, Борис Клімчук, Анатолій Француз, Володимир Бондар, Микола Романюк, знову Борис Клімчук, Олександр Башкаленко, Григорій Пустовіт і Володимир Гунчик.
Наймолодшим поміж них був Володимир Бондар, коли після Помаранчевої революції його призначили на посаду, мав лише 36.
Борис Клімчук обіймав цю посаду двічі.
Кожного разу представити голову ОДА приїздили перші особи зі столиці. Лише Григорія Пустовіта призначали без поважних гостей. Його у ролі голови ОДА вітали просто на сесії облради, де зачитали указ в.о. Президента Турчинова.
У 2014-му на Волині за рік встигло попрацювати аж чотири керівники виконавчої влади.
Олександр Савченко - другий голова ОДА після генерала Анатолія Француза з немісцевих. Після того, як Анатолій Француз поспіхом залишив кабінет на Київському майдані у вирі Помаранчевої революції його публічно більше на Волині не бачили.
ЗА ЗАЧИНЕНИМИ ДВЕРИМА: ПОРОШЕНКО, ПАЛИЦЯ, САВЧЕНКО
Найцікавіше завше після. Президент і його “свита” стрімко залишають залу і прямують у кабінет голови ОДА. Силовики й нардепи - й собі.
“Поїхав чи не поїхав?” - з такими словами розходитимуться додому учасники кадрового бліцкригу.
Тим часом під дверима губернаторської приймальні довго буде людно. На дверях й у коридорах - охорона. Ще за трохи з приймальні вийде голова облради Ігор Палиця. З суворим поглядом і в гордій самотності підніметься на третій поверх.
Президент піде з Білого дому у піднесеному настрої. Вочевидь нарада з волинським активом пройшла відмінно. У кулуарах навіть дасть інтерв’ю місцевому каналу, передаватиме медійникам вітання від дружини Марини, яка “була вражена потенціалом Волині”.
Згодом стрімко рушить на вихід. У супроводі Олександра Савченка та нардепів Степана Івахіва і Сергія Мартиняка залишить Київський майдан.
І тільки Володимир Гунчик повернеться назад.
Читати також: ТОП-9 #зрад і #перемог Гунчика, або Чим запам’ятається екс-губернатор
***
Чи вдалим буде для Волині кадровий бліц-криг Порошенка, дасться знати. Хочеться, щоби у цій рішучій боротьбі дійсно не забули про Волинь. Про Волинь як важливий регіон, з якого для багатьох європейців починається Україна, а не лише як територію певного електорату.
Гарант запевнив не раз: Олександр Савченко його завдання виконає. У куларах задумалися: чи дозволить “політика Савченка” за рік-другий опозиції так само сміливо і впевнено написати у соцмережах “Прощай, Саша”, як вони писали “Прощай, Володя”?
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.
Голова Маневицької РДА Андрій Линдюк і голова Турійської РДА Орест Василишин готуються до перевірки з уряду, яку цього дня пообіцяв Гройсман
А керівник Волиньторфу Іван Киричик найперше чекатиме від нового губернатора дозволу на розробку земель для видобутку торфу
Голова Камінь-Каширської РДА і депутат облради від БПП Валерій Дунайчук з колегою депутатом Валентином Кошельником
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«За цим всім величезні фінансові зловживання», - Свирида про недовіру голові Луцької РДА
24 травня, 2018, 21:55
5
-4
Коментарі: