Начальник волинського управління Держспецзв'язку має квартиру в Росії

3
-5
Начальник волинського управління Держспецзв'язку має квартиру в Росії
Начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Волинській області Дмитро Мартинов отримав квартиру в Росії у спадок від бабусі.

Відповідну інформацію посадовець вказав у повідомленні про суттєві зміни в майновому стані на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, - пише Юрій Горбач на Громадське.Волинь.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» вирішив з’ясувати звідки з’явилася ця квартира та що ще пов’язує Дмитра Мартинова зі східним сусідом.

КИМ БУВ І ДЕ СЛУЖИВ


Дмитро Мартинов працює в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації з часу її створення, а точніше виведення з підпорядкування Служби безпеки України у 2007 році. До того посадовець ще якийсь час працював на офіцерських посадах в СБУ.

"Я був при Службі безпеки, потім плавно перейшов сюди у 2007 році. Там в мене була посада просто офіцера, старшого офіцера і все", – розповів Дмитро Мартинов.

До 2011 року він очолював сектор та відділ управління Держспецзв’язку в області. В лютому 2011 року став заступником начальника управління. На цій посаді пропрацював до березня 2015 року, коли спочатку став тимчасово виконувачем обов’язків начальника управління, а згодом і призначений на посаду начальника.

ДОХОДИ У ДЕКЛАРАЦІЇ - НЕ ВИСОКІ

Декларації про майно та доходи Дмитра Мартинова за останні роки виглядають досить скромними як для керівника територіального органу влади. Серед членів сім’ї він вказує дружину Світлану Мартинову, яка працює начальником відділу діловодства у Головному управлінні Державної казначейської служби у Волинській області, сина Володимира та дочку Анну.

З року в рік Мартинови декларують луцьку квартиру площею 51,7 кв. м., яка записана на покійного батька посадовця Олександра Мартинова, та гараж площею 20,5 кв. м., який належить самому чиновнику. Однак, гараж Мартинових, судячи з декларацій, пустує – жодного транспортного засобу.

Змінюється у деклараціях лише сума доходів. У 2015 Мартинови отримали близько 185 тисяч гривень доходу. Із них більше 131 тисячі – зарплата Дмитра Мартинова, 47,7 тисяч гривень – зарплата Світлани Мартинової, 3300 гривень – стипендія сина та 4,9 тисячі – кредит у банку.

У 2016 році Дмитро Мартинов отримав майже 140 тисяч гривень зарплати, його дружина – 80,7 тисяч гривень зарплати та 124 гривні процентів у банку.

У 2017 році начальник управління Держспецзв’язку отримав 207,7 тисяч гривень зарплати, його дружина – 132,7 тисячі гривень.

ВІД БАБУСІ - КВАРТИРА У РОСІЇ

У січні цього року Дмитро Мартинов подав на сайт Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, в якому зазначив, що у нього з’явилася квартира площею 40,7 кв. м. в Росії.


Оціночна вартість квартири становила 505 тисяч 453 гривні. Попереднім власником майна була громадянка Росії Анна Іванівна Мартинова.

Начальник управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Волинській області Дмитро Мартинов пояснив, що це його бабуся.

"Це в мене бабуся померла, а по заповіту квартира була написана на мене. Вона була на батька записана, батьки в мене рано померли, тому вона заповіт переписала на мене", – каже чоловік.

Посадовець відзначає, що через недосконалість системи подання електронних декларацій може здатися, що він цю квартиру купив. Розробники не продумали, що при поданні повідомлень про зміну майнового стану, майно може не лише купуватися, але й набуватися у спадок, і не внесли відповідний рядок з такою опцією в систему.

"Я телефонував разів п’ять (у Національне агентство з питань запобігання корупції, – авт.), всі розмови записані, то вони сказали, щоб подавав просто ніби я її купив. Ну нема цього рядка про спадщину просто", – каже Дмитро Мартинов.

Посадовець додає, що усіма питаннями стосовно цієї квартири займалася його тітка.

"Я на тітку написав передав права спадщини на неї, щоб вона займалася цими правами продажу квартири. Зараз вона просто її продасть і все. Це робоче поселення Ішеєвка, Ульяновська область. Там де Ленін народився. У мене батьки звідти родом. Батько військовий, Ульяновське закінчив і по всій країні їздив. Зараз всі виїжджають звідти", - розповів службовець.

За його словами, батька на службу направляли в Угорщину, Білорусь,Львів. Згодом він осів на Волині.

Під час розмови Дмитро Мартинов дещо змінює пояснення і каже, що квартира не готується до продажу, а вже продана. Однак досі, і через два тижні після розмови, на сайті НАЗК немає повідомлення посадовця про це (за законом повідомлення має бути подане протягом 10 днів, – авт.).

"Та вона вже продана. Зараз я подаю дані і все. Там вже документи всі оформлені, а квартира уже продана, зараз я знову суттєві зміни внесу, що я її продав і все", - зазначає Мартинов.

І додає, що квартиру продав місцевим мешканцям.

МАТИ РОДИННІ ЗВ'ЯЗКИ В РОСІЇ - ПОРУШЕННЯ?

«Сила правди» звернулася до управління Служби безпеки України у Волинській області, аби дізнатися чи вважають у спецслужбі нормальною ситуацію, коли управління Держспецзв’язку очолює особа з родинними зв’язками та нерухомістю на території країни-агресора Російської Федерації.

«В умовах протидії військовій агресії Російської Федерації Служба безпеки України з підвищеною увагою ставиться до будь-яких зв’язків громадян з країною-агресором. У своїй діяльності спецслужба діє виключно в межах законодавства України. Якщо виявлені ознаки злочину, правоохоронці негайно розпочинають досудове розслідування», – йдеться в офіційній позиції управління СБУ.

Однак, в спецслужбі зазначають, що сама наявність родинних зв’язків чи нерухомості на території Російської Федерації не є порушенням.

«Відповідно до законодавства України наявність родинних зв’язків з громадянами будь-якої держави не є правопорушенням», – додають в управлінні СБУ у Волинській області.

Із тими ж питаннями журналісти звернулися до голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Леоніда Євдоченка. Однак, за два тижні в Держспецзв’язку так і не змогли оприлюднити свою позицію із цих питань.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Квартира за законом не може бути записана на покійну людину....
Відповісти
Що за бредові статті?. Яка може бути позиція? Кому яке діло?Доходить до маразму і шизофреніі. Коли це все пройде?
Відповісти
ще два підйоми ціни на газ, і в дібілів закінчаться гроші на інтернет. тоді попустить практично всіх.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні