Як підписати декларацію із сімейним лікарем

1
-2
Як підписати декларацію із сімейним лікарем
З січня 2018 року в Україні почала діяти медична реформа, в рамках якої кожен українець мусить підписати декларацію із сімейним лікарем.

Що робити під час проведення реформи первинної ланки медицини – на етапі до 1 липня 2018 року – далі у рекомендаціях правозахисників покроково, пише "Буг".

Крок 1. Людина обирає собі лікарів. У разі, якщо в найближчій до місця проживання поліклініці немає потрібного спеціаліста, ви можете йти туди, де він є. Обраний лікар та, відповідно, цей заклад, за законом будуть отримувати бюджетні кошти за ваше лікування. Бажано зробити це до 1 липня 2018 р.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сімейні лікарі: з ким можна підписати декларацію у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1

У разі, якщо вас влаштовує сімейний лікар та педіатр, то ви можете і далі обслуговуватися у них, але обов’язкова умова – підписання угоди (декларації) з відповідним спеціалістом.

Ви можете змінити спеціаліста, обравши нового за рекомендаціями друзів, рідних та знайомих. Обмежень щодо місця проживання немає, тобто не обов’язково обслуговуватися поряд з домом. Якщо вам буде комфортніше спілкуватися з лікарем з іншого району – це ваша особиста справа.

Тривалість часу, протягом якого потрібно укласти угоду з лікарем, не обмежується, а змінити спеціаліста ви можете в будь-який час протягом першого року обслуговування. Надалі запланована можливість зміни спеціаліста раз на рік.

Увага: надавачам медичних послуг забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та веденні пацієнта, зокрема, на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством.

Крок 2. Після того, як ви обрали спеціаліста, треба прийти до реєстратури медичного закладу, де він працює.

Нагадаємо, для підписання декларації потрібні лише паспорт та індефікаційний код.

Крок 3. У відповідному медичному закладі ви надаєте документи для оформлення декларації з обраним спеціалістом. Треба ретельно перевірити дані в декларації та підписати її. Передбачене також підтвердження заключення угоди за допомогою смс-повідомлення на номер пацієнта (може відбуватися не одразу, за опануванням змін під час проведення медичної реформи).

Крок 4. Після підписання документів лікарем, пацієнт повинен забрати свій примірник. Надалі передумовлено ваше обслуговування саме тим спеціалістом, якому ви довіряєте своє здоров’я.

Звертаємо вашу увагу, що скористатися допомогою спеціалізованого лікаря після запровадження реформи можна буде лише після консультації лікаря первинної ланки.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Яких лікарів можна обрати у луцькій поліклініці №2. ФОТО

Якщо раніше існувала можливість відразу звернутися до вузькопрофільного спеціаліста, тепер отримати його послуги безоплатно можна лише за направленням сімейного лікаря. Якщо лікар первинної ланки не має достатньої кваліфікації чи устаткування для допомоги пацієнту або вирішив, що потрібна допомога вузькопрофільного спеціаліста, він надає хворому направлення.

Лише за направленням можливе безоплатне отримання вторинної (спеціалізованої), третинної (високоспеціалізованої), паліативної медичної допомоги або медичної реабілітації. Якщо ж пацієнт не погодиться з рішенням свого сімейного лікаря та звернеться самостійно до потрібного спеціаліста, йому доведеться сплатити за надані медичні послуги самостійно.

За кожного пацієнта, з яким лікар уклав угоду, він буде отримувати гроші. Наприкінці року, у разі виконання певних умов, йому будуть нараховуватися відповідні бонуси.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Шо таке індефікаційний код, грамотєї?
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні