Як провести відпустку за кордоном дешево

0
0
Як провести відпустку за кордоном дешево
Літо вже на підході – а значить вже скоро прийде час вилетіти з офісу, в моменті зібрати сумку і рвонути кудись далеко за кордон. З такої радості гроші тратяться майже моментально. А потім залишається лиш потішати себе, що людина кілька тижнів може обходитись без їжі. Бо грошей на неї вже нема.

Все ж, не всі з нас бувають такими безвідповідальними. Але халяву люблять усі. Кілька варіантів, як зекономити на відпустці за кордон, щоб відпочивалось добре, а в гаманці не було так пусто, пропонує ІА ZIK.

фото: МАУ
фото: МАУ


Долетіти чи доїхати

Подорожувати можна й дешевше, аніж пропонують у різних турфірмах. Хороша витримка, міцні нерви та вміння планувати стануть тут у пригоді. Але й без них можна знайти дешеві квитки на перельоти.

По правді, найкраще шукати дешеві квитки на автобуси та літаки можна на спеціальних ресурсах типу Lowcostavia. Там часто оновлюють інформацію про акції від перевізників та авіакомпаній. До прикладу, нещодавно пропонували заїхати зі Львова до Барселони за 74 євро у два боки (з кількома пересадками, але дешево, – Ред.)

Частенько акційні варіанти поїздок можуть підкидувати й самі авіакомпанії. До слова, МАУ нещодавно оголосила про акційні перельоти з кількох міст України (Вінниця, Київ, Львів, Херсон, Харків, Івано-Франківськ, Чернівці) до Єгипту (Каїр). Зі столиці переліт у два боки коштуватиме всього лиш 161 долар, що дуже дешево як для таких перельотів. Однак квитки треба купити вже до 31 травня.

Скріншот з МАУ
Скріншот з МАУ


Потішити туриста можуть й різні лоукостери. Часто акції бувають взагалі короткими: ось недавно Wizz Air на свій день народження зробив знижку 30% на всі рейси (але купити треба було упродовж 18-19 травня, – Ред.) Тоді переліт зі Львова до Гданська продавали від 424 гривень.

Можна й по-іншому підійти до цієї справи. Дешеві авіаквитки знаходять і у спеціальних агрегаторах (Kiwi, Momondo, Skyscanner), які аналізують пропозиції різних компаній і видають найдешевші варіанти. Хоч і дати не завжди бувають оптимальні. Вписувати можна будь-які міста, де є аеропорти. А система вже сама знайде хороші варіанти.

Наприклад, зі Львова до Вроцлава є варіант «злітати» за 29 євро туди-сюди (але 14-16 січня 2019 року, – Ред.)

Скріншот з Kiwi
Скріншот з Kiwi


Такі ж самі системи діють і для автобусних перевезень. В агрегаторах Busfor чи busradar можна знайти потрібні рейси. Поїздки у Європу вигідно планувати через європейських перевізників Flixbus, Neobus, Ecolines та інших, де часто бувають квитки від 1 злотого. До прикладу, останні взимку пропонували проїзд зі Львова до Праги за 90 гривень.

фото з відкритих джерел
фото з відкритих джерел


Жити, а не виживати

Проживати у Європі знову-таки можна дещо дешевше. Адже хороше і комфортне житло реально знайти самому і за непоганими цінами.

За Booking.com, мабуть, знають вже усі. Тут цілком комфортно можна переглянути готелі за не завжди дешевими цінами з фотографіями та відгуками.

Попри це, готелі можуть вийти дійсно дорогими. Тоді на допомогу туристу прийде цікавий сервіс AirBnB.

Тут люди з різних міст світу здають в оренду свої квартири для мандрівників. Система AirBnB гарантує, що вас «не кинуть» – оплата за квартиру чи кімнатку йде з картки лише після 24 годин опісля заселення. Якщо будуть певні претензії до житла (воно не відповідатиме опису, – Ред.), то сервіс поверне кошти на картку (до цього часу вони «заморожені», – Ред.) або дозволить оплатити іншу квартиру.

Окрім того, на сервісі діє програма лояльності. Так, на перше замовлення користувач завжди матиме певну знижку. Наприклад, $34 за поїздку на суму в $73. А ще – в Інтернеті можна знайти купони для AirBnB, які теж здешевлять оренду.

Скріншот з AirBnB
Скріншот з AirBnB


Попри це, у вартість квартири на AirBnB входить ще комісія самого сервісу та плата за прибирання. Деякі власники можуть вимагати заставу на житло. Тому фінальну суму до оплати можна побачити лише перед бронюванням.

Бувають і ще бюджетніші варіанти, які не завжди підійдуть для людей, які подорожують сім’ями. Багато-хто чув за чудовий сервіс Couchsurfing, де люди з інших країн готові безкоштовно прийняти у себе мандрівника на певний час.

Як пишуть ті, хто користувався такою можливістю, це справді реально. Але бувають і свої кумедні моменти.

«Якщо сказати просто – так, цей сервіс дозволяє жити у когось безкоштовно. Але насправді не все так просто», – ділиться досвідом студентка Дарія Алимова на ресурсі TheQuestion.

«Шукати «хоста» (людини, в якої ви будете жити) потрібно заздалегідь. Але не зовсім рано, бо люди просто не знатимуть нічого про свої плани і не дадуть точну відповідь. Будьте готові до того, що у вас буде одна згода на сотню запиті, а решта – відмови за реальними або не дуже причинами. До того ж, умови можуть бути будь-які – від матрацу в кладовці до особистої квартири в центрі міста (умови зазвичай пишуть на сторінці). І будьте готові до того, що люди можуть виявитися абсолютно непередбачуваними. Це може бути комунікабельна студентка, «золотого віку» хірург, фрілансер, мандрівниця – хто-небудь із невідомо яким характером. Так що всюди є свої таргани і свої ризики», – підкреслює дівчина.

фото: Couchsurfing
фото: Couchsurfing


Попри це, такий варіант дозволить завести нові знайомства із людьми з інших країн. А на додачу, ці люди можуть розповісти про цікаві точки у місті, які не потрапляють на сторінки туристичних мандрівників. І це все безкоштовно або ж за символічні сувеніри.

Тож, подорожі не настільки вже й важко організувати самому. Результат абсолютно виправдовує затрачені зусилля: більше грошей в гаманці, самостійність і крутий досвід в організації свого відпочинку. Воно цього вартує.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
0

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні