Лучанин розповів, за скільки готовий продати свій диво-транспорт

1
2
Лучанин розповів, за скільки готовий продати свій диво-транспорт
Інженер Анатолій Харчук із Луцька створив веломобіль. Він призначений для того, аби долати невеликі відстані, приміром шлях до роботи.

Автор цього транспортного засобу каже, що його винахід зацікавить людей, які дотримуюються здорового способу життя, пише "Волинь".

— Пане Анатолію, скажіть, будь ласка, як називається ваш транспортний засіб і який принцип його дії?

— Це веломобіль з електричним приводом. Він працює і від педалей, і від електродвигуна. Ідея аналогічних транспортних засобів не нова: як на теренах колишнього СРСР, так і на Заході розроблялися подібні моделі. Однак я хотів створити власний варіант екологічного та економічного виду транспорту для поїздок на невеликі відстані.

— Які технічні характеристики має ваш зразок?

— Веломобіль може перевозити корисне навантаження 100–120 кг зі швидкістю 30–35 км/год. Однак на цьому не збираюся зупинятися. Хочу спробувати підвищити потужність двигуна до 1 кВт. Це дасть можливість розвивати швидкість орієнтовно до 80 км/год, цього цілком достатньо для поїздок по місту. Також у планах — ​збільшити корисне навантаження до 150 кг та розмістити на даху сонячну панель для підзарядки акумуляторів.

— Наскільки я розумію, наразі це єдиний екземпляр веломобіля. У скільки обійшлося його виготовлення?

— Так, він поки що один. Прорахувати його вартість складно, оскільки він створювався впродовж тривалого часу і за цей період неодноразово підвищувалися ціни.

— Анатолію Петровичу, для яких цілей ви його створювали?

— Як уже було сказано, він призначений для подолання невеликих відстаней, переважно по місту. Я вважаю, він стане у пригоді для поїздок на роботу, різноманітних кур’єрських доставок чи зеленого туризму.

— Чимало людей цікавилося ціною на вашу розробку, тож, схоже, такий товар мав би достатній попит на ринку. Чи плануєте випускати його для продажу?

— Про це ще зарано говорити, хоча бажання налагодити виробництво зразка з покращеними характеристиками є, і, якби ціна не перевищувала в еквіваленті 1000 доларів, попит на цей транспорт був би. Він зацікавить людей, які хочуть вести здоровий спосіб життя та дбають про довкілля. Крім того, веломобіль вигідніший з економічної точки зору, оскільки зарядити акумулятор обійдеться значно дешевше, ніж купувати пальне.

Під час розмови з’ясовуємо, що для пана Анатолія це не лише хобі, але й робота, оскільки за фахом він інженер. Тож веломобіль — ​не єдина його розробка. Декотрі з винаходів, корисних моделей, раціоналізаторських пропозицій захищені авторськими свідоцтвами чи патентами, інші існують лише у металі чи кресленнях. Загальну кількість їх важко перелічити, проте ще більше — ​планів, ідей, задумів.

— Значно полегшують роботу сучасні технології, — ​зізнається чоловік. — ​Якщо раніше найменша помилка чи неточність у кресленні або розрахунках змушувала переробляти окремі деталі, а інколи й весь механізм і починати все спочатку, то зараз за допомогою комп’ютерних програм можна не тільки здійснити необхідні інженерні розрахунки та виконати креслення, але й змоделювати складання та роботу механізмів — ​і таким чином ще на початковому етапі уникнути можливих помилок, які колись виявлялися лише при складанні та експлуатації готового виробу.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
2

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Інженер кажете? Дядько трохи далекий від теми електротранспорту, раз він сонячною батареєю хоче підзаряджати тягові акумулятори. Потужності панелі ледве хватить для зарядки телефона
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні