У центрі Луцька – фестиваль повстанської пісні. ФОТОРЕПОРТАЖ

1
-3
У центрі Луцька – фестиваль повстанської пісні. ФОТОРЕПОРТАЖ
45 народних фольклорних колективів із усієї Волині та інших регіонів України з’їхалися до Луцька на І Всеукраїнський фестиваль повстанської пісні «За Україну. За її волю».

Урочисте відкриття фестивалю відбулося 13 жовтня на Театральному майдані, пише ІА «Волинські новини».

Як наголосив ідейний натхненник заходу, голова Волинської облдержадміністрації Олександр Савченко, фестиваль повстанської пісні – «це свято наших прадідів, які мріяли, щоби їхні пісні лунали не в сховках чи окопах, а на центральних площах українських міст».

«Задумка організувати фестиваль повстанської пісні виникла у квітні, тобто першочергово це свято не мало відношення до тих подій, які за цей час трапилися в Україні. Завтра ми вперше офіційно святкуватимемо День захисника України, який до цього часу відзначали ветерани визвольного руху. Це свято не збройних сил, а народних мас, усіх захисників», – сказав Олександр Савченко.

Він відзначив, що фестиваль також співпав із рішенням про надання томоса Україні.

«У ці дні ми не можемо не співати пісень, хоча би тому, що Україна завжди жила піснями: в жнива – співали, на війну йшли – співали, у бою – співали, будували хату – співали, на весіллі, у світлі свята – співали… Спів – у нашій душі», – зазначив голова Волинської ОДА.

«Сьогодні воістину великий день, сповнений радістю прийдешнього свята Покрови, сповнений великою радістю автокефалії Української церкви. Так, під знамена Покрови ставала не тільки церква, а й воїни. Це величне свято об’єднує нас у прагненні бути щасливими господарями на своїй землі. Пісня – як молитва. Вона лине із серця. Людина висловлює в ній всі свої побажання, всю свою глибину душі, якою бажає поділитися з ближнім, щоби стати до праці, до бою… І нехай сьогодні пісня ще раз нагадає нам про наші історію, віру, цінності, Батьківщину і надихає нас до майбутніх перемог та успішних трудів», – зауважив митрополит луцький і волинський Михаїл.

Першочергово зі сцени дійства зачитали присягу на вірність Батьківщині, яку колись складали воїни ОУН-УПА. Опісля кожен із прибувших колективів готується представити пісні з давньою історією, які виконували їхні прадіди.

«Ми були запрошені на цей фестиваль, спеціального для якого підготували козацькі пісні «Плач чайки» і «Козацька доля». Загалом наш колектив існує більше 20 років, і ми виконуємо не тільки козацькі пісні, а й жартівливі, повстанські, родинно-побутові, патріотичні», – розповіла керівниця народного аматорського гурту козацької пісні «Заграва» Локачинського районного будинку культури Світлана Власюк.

Окрім того, на Театральній площі ансамблі з усієї Волинської області облаштували курені-криївки, характерні для їхніх місцевостей.




Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Подивіться хто на тому хфестивалі, чинуш позганяли, молоді майже немає, а біля ВНУ вся молодь тусується! Ті свята для влади? Ну то нехай рапортують у Київ, а насправді нічого не міняється...
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні