На Волині старий асфальт кладуть по-новому

4
-3
На Волині старий асфальт кладуть по-новому
На Волині проводять експеримент щодо ямкового ремонту доріг за складних природних умов та з використанням вже відпрацьованого матеріалу. Перший етап випробування відбувся 9 січня у Луцьку на об’їзній дорозі по вулиці Дубнівській.

Про це повідомляє видання "Вісник".

Як зазначив заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Валентин Цьось, для нового дешевого методу використовують асфальтогранулят чи, так званий, фрезирований асфальт, який у більшості випадків викидають. Науковці ж розробили на суто рослинній основі речовину, за допомогою якої з’являється можливість його переробляти та знову застосовувати. Спершу вторинний асфальтобетонний матеріал у вигляді крихти, продуктів фрезерування або заготовок із підвищеним вмістом бітуму розігрівають у рециклері до температури 130-160 градусів. Далі додають зазначену речовину, котра регенерує бітум та допомагає асфальту відновити його первинні фізико-хімічні властивості, навіть якщо його поклали 10-20 років тому.



За словами радника голови облдержадміністрації Олександра Закузенного, у використанні регенератора асфальтогрануляту є принаймні кілька переваг. По-перше, з його допомогою можна проводити ямковий ремонт навіть за температури -15. По-друге, додавати регенератор потрібно у співвідношенні 0,01% до загальної маси асфальтогрануляту. По-третє, речовина допомагає зі старого зрізаного асфальту зробити повноцінний, котрий має високий показник адгезії, тобто не боїться вологи та морозів. Разом із тим, регенератор відразу дає той ефект, який досягається обробленням країв смолою.



До слова, препарат уже запатентували в Україні. Відповідні ж дослідження проводили в Державному науково-дослідному та проектно-вишукувальному інституті «НДІпроектреконструкція». Після чого, у рамках експерименту, на Волинь безкоштовно передали два літри.



Слід зауважити, що нову технологію ще на початку літа протестували у лабораторних умовах Служби автомобільних доріг в області. Результати щодо замерзання, розмерзання, водонасичення та стиснення виявилися непоганими. Тепер дію суміші випробували в реальних умовах. Наступним етапом експерименту стане аналіз зразків із дорожнього покриття задля контролю якості робіт.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-3

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
а тут старий...(
Відповісти
Ще про чайник з смолою забули.
Відповісти
Наступним етапом експерименту буде_ прихід весни і літа!!!
Відповісти
Вказана інформація є застаріла, Волинські підприємства використовували ще з 2000 років

Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні