«Батюшка, то не ваша церква, то – наша церква», – як у Красноволі прихожани в ПЦУ переходили. ВІДЕО

7
17
«Батюшка, то не ваша церква, то – наша церква», – як у Красноволі прихожани в ПЦУ переходили. ВІДЕО
У селі Красноволя Маневицького району парафіяни перейшли в Православну церкву України, але без священика. Настоятель Свято-Михайлівського храму Андрій Геналюк не підтримав переходу.

Про це йдеться в сюжеті «12 каналу».

Громада села Красноволя, що у Маневицькому районі, проголосувала за зміну конфесії. На початку січня прихожани Свято-Михайлівського храму провели збори, на яких більшість підтримала перехід з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України. «За» проголосували 486 дорослих громадян із п’ятисот учасників зборів.

Настоятель храму отець Андрій не підтримав переходу до ПЦУ. Хоча красноволівці просили священика змінити рішення.

У неділю, 13 січня, селяни зустріли священика під дверима храму колядками та запевнили, що служба відбудеться лише після згоди настоятеля перейти до ПЦУ. Прихожани розділились на дві групи: одні проти, інші – за.

«Хороший батюшка, ми проти нічого не маємо. Хочемо, щоб він з нами залишився. А він проти. Він не хоче переходити до української церкви», – каже прихожанка Ірина.

Згодом на подвір’я церкви з’їхалися настоятелі храмів із сусідніх сіл і сам владика Нафанаїл, єпископ Волинської єпархії Української православної церкви Московського патріархату. Нафанаїл та його прибічники намагались переконати громаду не переходити у Православну церкву України. Але більшість стояла на своєму.

Сільський голова Красноволі Федір Світач розповів, що розмови стосовно конфесії храму розпочалися наприкінці грудня минулого року.

«Рішення громади було зібрати підписи. Зібрали підписи, до мене як до очільника прийшли: яку я церкву підтримую. Особисто моя думка: Православна церква України і рішення громади. Я зобов'язаний підтримувати рішення громади, бо я обраний громадою», – каже сільський голова.

Після тривалої дискусії прихожани та представники духовенства дійшли спільного рішення: змінити настоятеля храму.

«Його не виганяють, хоче – хай переходить і хай буде з нами. Ніхто його не виганяє, а як не хоче – ну то друге діло», – каже прихожанка Катерина.

Отець Андрій служить у цьому храмі тринадцять років. На таке рішення громади відреагував спокійно, адже ще до цих зборів знав про наміри громади перейти в ПЦУ. Втім, мав надію на продовження служіння зі своєю невеликою (близько двадцяти людей) громадою.

Опісля люди зайшли до церкви, де благочинний ПЦУ Андрій Закидальський відслужив молебень. Настоятеля Свято-Михайлівського храму призначать впродовж тижня.

Більше про це – у сюжеті.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
17

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Голова сільради молодець, а громада показала гарний приклад для інших громад Волині і всієї України.
Відповісти
Слова того красноволівця, який сказав "батюшко, то не ваша церква, а наша" треба зробити гаслом усіх прихожан в Україні.
Відповісти
Будьте ласкаві, поясніть - хто і чому раби?
Відповісти
Та воно не здатне себе назвати а пояснити чому, тим більше. (Я про барана, який сирнув словом раби)
Відповісти
На родіну, за парєбрік.
Відповісти
це не їхня церква. це церква релігійної громади УПЦ. а ця прірва інтелекту на відео ніякого відношення до неї не мала. шкода храм, буде пустим стояти. ті, хто за священиком залишив цей гнилий базар, ті і є громада і до них пустоголові приб'ються потрохи назад з часом.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні