«Ви не бачите людей, ви бачите лише папір», – Савченко до газопостачальників

2
4
«Ви не бачите людей, ви бачите лише папір», – Савченко до газопостачальників
Величезні суми рекомендованого авансового платежу, зазначені у квитанціях, які розіслало волинським споживачам ТОВ «Волиньгаз збут» стали предметом обговорення регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Волинській облдержадміністрації.

Засідання комісії відбулося у четвер, 24 січня, інформує голова Волинської ОДА Олександр Савченко на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Олександр Савченко зазначив, що сьогодні до виконавчої влади області надходять численні звернення громадян. Люди скаржаться на громіздкі та незрозумілі форми цих документів. Особливо їх турбують суми в графі «рекомендовані платежі», яка з’явилася нещодавно.

Директор департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Пиріг додав, що соживачі не розуміють за яким принципом постачальники газу вирішують скільки запропонувати споживачеві переплатити. Такі роз’яснення відсутні у рахунках за газ. Це все призводить до нерозуміння ситуації та обурення населення.

«В області створюється нездорова атмосфера, соціальна напруга підвищується. В багатьох людей виникає бажання взагалі не розраховуватися за природний газ, бо вони не розуміють, за що платити. Мало того, роз’яснювальна робота газівниками не ведеться ні на телебаченні, ні в пресі, ні в інтернеті, ні в самих платіжках. Тому це питання винесене на комісію, бо загрожує постачанню газу в область. Може порушитися субсидійна політика держави. Ситуація серйозна й загрозлива, люди не сприймають рахунки. Масова несплата може призвести до колапсу», – зауважив Андрій Пиріг.

Він додав, що ТОВ «Волиньгаз збут» – єдиний постачальник газу для населення в області, тому змінити його громадяни не можуть.

Окрім масової несплати, що принесе економічні збитки державі, волиняни можуть позбутися субсидії. Про це на комісії розповіла директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод.

«Платіжки «Волиньгаз збуту» дійсно збурили населення. Багато звернень отримує й департамент соціального захисту населення. Ми роз’яснюємо, що громадяни, які отримують пільги чи субсидії, повинні сплачувати виключно обов`язковий платіж. А якщо фактичне споживання газу менше – то сплачувати лише за використане тепло», – сказала Оксана Гобод.

Свою позицію висловив і директор ТОВ «Волиньгаз збут» Микола Тищук. За його словами, компанія не може відійти від норм оформлення платіжки, запроваджених постановою НКРЕКП. Однак додав, що рекомендований платіж, розрахований за спеціальною формулою, в якій враховується максимально можливе використання газу, дійсно не обов’язковий до сплати.

Голова ОДА Олександр Савченко, звертаючись до Миколи Тищука, зазначив, що дії очолюваного ним підприємства нівелюють державну систему захисту населення.

«Мова сьогодні йде про людяність та лояльність до українського народу. Абстрагуйтеся від посади і уявіть, що ви отримали таку платіжку. Я не оперую тут юридичними термінами, я захищаю населення. Є критична ситуація, коли люди отримують від держави субсидії, а ви цю хорошу ідею нівелюєте своїми діями. Ви самі прийдете і будете пропонувати проводити роботу з населенням, яке не сплачує за газ. Ми повинні зупинити обурення людей, переконати їх повірити вам авансом та почати платити. Ви не бачите людей, ви бачите лише папір. І є лише один вихід – знайти в цьому вашу персональну відповідальність», – сказав Олександр Савченко.

Задля зняття соціальної напруги в області, можливих економічних збитків державі у зв’язку із загрозою несплати споживачів за спожитий природний газ комісія вирішила підготувати звернення до управління СБУ в області, управління захисту економіки в області Національної поліції України з проханням розглянути в межах компетенції законність дій ТОВ «Волиньгаз збут» та вжити відповідних заходів.

Також відповідному підрозділу облдержадміністрації доручили підготувати звернення до Кабінету Міністрів України з проханням врегулювання правової колізії у чинному законодавстві.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Вони монополісти на ринку газу,тому крутять як хочуть "наче циган сонцем", а антимонопольний комітет "соплі жує"
Докрутять і "дожуються " що буде "соціальний вибух"
Відповісти
І яка тут колізія,щось ніяк не втну.Газ-це товар.Отримав товар,заплатив кошти.Як можна платити за те,що не отримав?Хтось пояснить?Думаю,що ні.Бо це повний "маразм".Переливання з пустого в порожнє і нікчемний піар некомпетентних чиновників.Ось в все.А фірташівські блазні просто скористались ситуацією.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні