«Може комусь і допоможе», – волиняни про легалізацію канабісу. ВІДЕО

0
8
«Може комусь і допоможе», – волиняни про легалізацію канабісу. ВІДЕО
Волиняни розповіли, чи підтримують легалізацію канабісу в Україні.

Як тільки не називають коноплі – марихуана чи гашиш. Медична ж назва латинською – "Канабіс". У багатьох країнах світу препарати з канабісу уже давно застосовують в медицині – при лікуванні раку та епілепсії, хронічних болей, наслідків хіміотерапії і не тільки. Проте в Україні такий метод лікування й досі заборонений, йдеться у сюжеті "12 каналу".

Розповсюдження, продаж чи зберігання марихуани – незаконні. Канабіс, його смола, екстракти та настоянки – у списку особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг яких заборонено. Хоча препарати виготовлені з цих же рослин, за словами медиків, могли би допомогти не одній хворій людині.

"Як свого часу з опіуму був виділений, припустимо морфін, який застосовується в медицині, так дійшла черга і до марихуани, з якої повиділяли інші діючі речовини. Якщо вони застосовуються в цивілізованих країнах, то чому не може і в нас використовуватись? – каже завідувач поліклінічного відділення обласної психіатричної лікарні Ігор Мочарський.

Ігор Мочарський розповідає – рослини канабісу містять активні речовини – канабіноїди. Їх використовують не лише як знеболювальне. Вони допомагають полегшити симптоми при хворобах Паркінсона та Альцгеймера, а також при аутизмі, анорексії, розсіяному склерозі.

Підтримує легалізацію медичного канабісу і виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

Серед передових країн, де канабіс використовують в медицині та науці – США та Ізраїль. Загалом канабіноїди використовують у медицині легально більше, ніж у сорока країнах. Проте повної легалізації марихуани в світовій практиці поки що немає.

Волиняни таку ідею сприймають по-різному:

Попри користь медичний канабіс має і побічні ефекти – порушення пам’яті, звикання, запаморочення, - кажуть лікарі.

Для того, аби легалізувати канабіс в Україні, на сайті Верховної Ради зареєстрували петицію. Збір підписів стартував 30-го січня, а завершиться 30-го квітня. Лише за 7 днів документ підтримали більше 14-ти тисяч українців. Для того, аби петицію розглянув президент, необхідно 25 тисяч голосів.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
8

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні