Майстриня з Волині виготовляє унікальні ляльки-мотанки

2
-5
Майстриня з Волині виготовляє унікальні ляльки-мотанки
Правду кажуть, що талановита людина – талановита в усьому. Вона виготовляє унікальні ляльки-мотанки, пише вірші для дітей і займається волонтерством. Сьогодні у нас «під прицілом» талановита майстриня народної творчості Наталія Бугай з Новостава.

Наталія Бугай – відома на Волині поетеса, авторка віршів для дітей. У творчому доробку жінки налічується понад 200 пісень та 10 музичних збірок, – йдеться на сайті Боратинської сільської ради.

Та окрім літературного хисту у пані Наталії є ще один, незвичайний талант – вона виготовляє автентичні ляльки-мотанки. Краса та неповторність її виробів відома багатьом поціновувачам народного мистецтва.

Створенням ляльок-мотанок Наталія Бугай займається вже близько 3 років. Сьогодні колекція майстрині нараховує понад 5 тисяч експонатів. Це різноманітні обрядові та оберегові ляльки, кожна з яких не схожа на іншу та має свій характер. Так, у колекції представлені ляльки-обереги, які прийнято дарувати на народження дитини або весілля.

Окрему категорію становлять обрядові ляльки, які традиційно виготовляють до різноманітних свят – різдвяні, великодні, купальські. Є у творчому арсеналі пані Наталії тематичні ляльки-мотанки в образах Лесі Українки, Мавки, Лукаша, ляльки, що уособлюють пори року.

Справжньою родзинкою та окрасою колекції можна назвати унікальну трипільську ляльку-мотанку, яка виготовлена з льону та вбрана у старовинну вишиванку.

Часто у народі побутує думка, ніби такі ляльки наділені магічними властивостями. Нашу українську ляльку-мотанку іноді порівнюють з африканською лялькою-вуду. Пані Наталія розповідає, що у свої вироби ніякої магії не вкладає, окрім позитивних думок та добрих намірів:

«Справді, лялька – могутній магічний талісман, символ зв’язку між поколіннями. Виготовляючи ляльку, кожна майстриня вкладає у неї власну енергію, певні думки і побажання. Вірити чи не вірити в особливу силу ляльки-мотанки – особистий вибір кожного.

Однак я точно знаю, якщо віриш у щось хороше, то воно обов’язково здійсниться. Створення власних ляльок-мотанок зазвичай супроводжую піснею або молитвою, тож із впевненістю можу сказати, що мої вироби «заряджені» на добро».

Своєю майстерністю жінка залюбки ділиться з дітьми та дорослими, регулярно організовуючи майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок. Наталія не лише навчає мистецтву лялькарства, а й розповідає про історію української ляльки, її сакральні особливості.

Останнім часом на подібних заходах майстриня зі своїми учнями все частіше виготовляють ангели-обереги для українських військовослужбовців. Провівши низку таких арт-занять, пані Наталія виготовила вже не одну сотню оберегів.

«Ці ляльки – для мене по-справжньому особливі. У такі ангели-обереги вкладаємо частинку своєї душі, намагаючись таким чином передати хлопцям свою підтримку і турботу».

Її ляльки – особливі, неповторні, та рідні. Вони зачаровують своєю красою та переповнюють духом українських традицій.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-5

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Добре, що є люди, які продовжують народні ремесла. Тим паче нині етно в моді
Відповісти
Донька такі робить і на віоліті продає, каже зацікавленість до подібних речей зросла
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні