Американці почали ходити на курси української вишивки

0
-1
Американці почали ходити на курси української вишивки
Українка Любов Волинець проводить у Нью-Йорку курси української традиційної вишивки.

Когось навчає основам вишивання, а іншим допомагає вдосконалити вже існуючі навички, пише ukrainian.voanews.

На курси ходять жінки різних національностей - китаянки, японки, ірландки та американки українського походження. Хтось намагається відшукати у вишивці загублене українське коріння, інших цікавить особлива техніка виконання вишитих виробів.

"Для мене це можливість проявити креативність. Також це спосіб краще зрозуміти історію бабусі і дідуся зі сторони батька, родина мого батька походить з України. Це спосіб продовжити традиції", - каже відвідувачка курсів вишивки Енн Лореджер.

Курси відбуваються в приміщенні Українського музею, де представлені писанки, сорочки, вишиті різними кольорами та стилями, елементи традиційного українського одягу та чорно-білі фотографії.

Низь, хрестик, бігунець, гладь - не виходять з моди, продовжують жити та розповідати українську історію в серці Нью-Йоркського Мангеттена.

"Мені подобаються різні види вишивки. І мені дуже захотілося дізнатися – що такого особливого в українській", - каже інша відвідувачка курсів Мінді Лю.

Любов Волинець – бібліотекар, славіст, куратор колекції народної творчості. Її зусиллями у США були засновані два українські музеї – один у штаті Коннектикут, другий – в Нью-Йоркській частині Мангеттена. Вишивка для неї не просто вид декоративного мистецтва, це давній символ української ідентичності.

"Коли ми тікали від більшовиків, від радянської окупації, ми опинилися в таборі для переміщених осіб на території Німеччини, у передмісті Регенсбурга. Там була велика українська громада. У нас була дуже гарна школа і вчителька, яка, окрім свого уроку, всіх, включно з хлопцями, навчила вишивати. Вишивка – це українська ідентичність. Україна протягом багатьох століть була під окупацією різних правителів неукраїнських. Українців принижували, намагалися стерти їх ідентичність, і єдине, що рятувало, що допомогло захистити себе, це вишивка, національні костюми, традиції", - розповідає викладачка курсів Любов Волинець.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні