Волинь лідирує за кількістю вирощення лохини

0
4
Волинь лідирує за кількістю вирощення лохини
Лохина залишається головним ньюсмейкером ягідного бізнесу і найбільш популярною ягодою для інвестицій в глобальному масштабі.

Не відстає в цьому плані і Україна, яка за темпами закладки нових плантацій лохини вийшла на друге місце в світі, після Перу, йдеться на сайті EastFruit.

Експерти оцінюють, що в Україні тільки в 2018 році було закладено від 700 до 1000 гектарів нових плантацій лохини. Цікаво, що ще недавно екзотична для України ягода лохина, вже обійшла за розміром площ таку традиційну ягоду, як малина. Про це розповів Олег Босий - експерт ягідного ринку, керуючий партнер компанії FruiTech на конференції «Ягоди України: заморозка і свіжий ринок», організованої «АПК-Інформ: овочі і фрукти» 21 травня 2019 року в Києві.

«В Україні за останні 12 років лохина з нішевого, маловідомого продукту, перетворилася в одну з основних ягідних культур. У структурі комерційних площ зараз лохина на 3 місці після чорної смородини і суниці садової (полуниці) », - каже Олег Босий.


"У 2007 році перші тестові плантації лохини були закладені в Вінницькій області. Станом на 2018 рік за нашими розрахунками у нас (в Україні) вже близько 2200 гектарів під лохиною. При цьому і в 2018 і в нинішньому році продовжує працювати програма з підтримки садівників - часткова компенсація вартості посадкового матеріалу.

Якщо порахувати в розрізі площ, то в минулому сезоні за рахунок держбюджету було профінансовано закладка більше 900 га ягідних плантацій, з них майже 60% або 512 гектарів - це лохина. З огляду на більш високий рівень інвестицій в лохину, в порівнянні з іншими культурами, у фінансовому відношенні на субсидування закладки цієї культури було виділено майже 80% коштів від загального бюджету закладки ягід », - зазначає експерт.

Олег Босий також розповів, що на першому місці за площами під лохиною в ​​Україні знаходиться Житомирська область. За нею йдуть Волинь і Київська область. «Це ті регіони, де ця культура присутня навіть в лісах в дикорослому вигляді, регіони, де є оптимальні умови для вирощування лохини при мінімальній собівартості», - зазначив експерт ягідного ринку.
Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
4

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні