Нітрати в овочах та фруктах: як зменшити ризик отруєння

3
-1
Нітрати в овочах та фруктах: як зменшити ризик отруєння
Споживання овочів і фруктів, які зараз продаються скрізь у великій кількості, може закінчитися лікарняним ліжком.

Усе – через нітрати. Вони перетворюють апетитні плоди на отруту, особливо – для дітей, - повідомляє Здоров'я.

Для більшості покупців головний критерій при виборі овочів та фруктів – їхній товарний вигляд. Людей рідко цікавить, де їх вирощували й чи перевіряли на нітрати.

Зверніть увагу! Які продукти містять найбільше нітратів

Якщо це не стихійний ринок, у кожного продавця має бути спеціальний документ, який засвідчує безпечність продукції. Перш ніж потрапити на прилавок, ці овочі й фрукти щоранку мають проходити перевірку на нітрати.

Що таке нітрати?

Солі азотної кислоти, які є у всіх овочах і фруктах і необхідні їм для росту. При надходженні в організм в ротовій порожнині, шлунку і кишківнику вони перетворюються на нітрити. Це – отрута для крові, гемоглобін перетворюється на метгемоглобін і він не може переносити кисень.

Завідувачка лабораторії ринку "Столичний" Юлія Кравченко-Довга розповіла, що найбільш вразливі до вмісту нітратів – ранні кабачки, буряки, полуниця. "Якщо вміст нітратів перевищує допустимий рівень, її не допускають до реалізації", – пояснила вона.

Леонід Довгань став займатися продажем побутових нітрат-тестерів після того, як отруїлася його маленька донька. Якось під час відпочинку дитину нагодували фруктами й у неї різко підвищився рівень ацетону в крові. Відтоді чоловік перевіряє усі овочі та фрукти.

За його словами, дані побутових нітратомірів правдиві. Головне – розуміти принцип їхньої дії.

Прилад вимірює нітрати в тому місці, де вставили зонд. З однієї сторони кабачка він може показати 40, а з другої – 300. Та при нормі у 350 можна сказати, що цей кабачок нормальний,
– запевнив він.

Журналісти купили диню в столичному супермаркеті. Й хоча магазині овочі й фрукти вже проходять перевірку на нітрати, влаштували свою. Допустима норма вмісту нітратів для дині – 90 міліграмів на кілограм. У придбаної ж виявилося в 10 разів більше від норми.

Як зменшити ризик отруєння

Та медики наголосили, що панікувати не варто. Керівник відділу Центру громадського здоров'я Ольга Донцова пояснила: для того, щоб отруїтися диньою з концентрацією нітратів в 400 міліграмів на 100 грамів, потрібно вжити не менше, ніж пів кілограма плоду.

Яка допустима норма вмісту нітратів?
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, допустима денна норма нітратів для дорослого – 3,7 міліграма на кілограм. Тобто 222 міліграми для тих, хто має вагу у 60 кілограмів.

Тож отруєння нітратами у дорослих – рідкісне явище, інша справа – діти. Через невелику масу тіла вони легко отримують шкідливу дозу.

а вміст нітратів в овочах і фруктах легко зменшити у рази. Відтак, аби вітамінізація прийшла без наслідків, варто добре вимочувати фрукти і овочі.

А ще краще купувати їх там, де контролюють їхню якість або ж ходити за покупками з нітратоміром. Тоді від споживання фруктів і овочів буде більше користі, ніж шкоди.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-1

Коментарі:


  • Статус коментування: постмодерація для зареєстрованих користувачів, премодерація для незареєстрованих
Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
Друзья, я последние несколько лет от слова совсем не смотрю ТВ!!! И считаю его Злом, так как вся информация преподносится так как нужно руководству страны. А мы это кушаем.
В последнее время все больше смотрю Ютуб и выискиваю там информацию по крупицам. А так же ищу независимые СМИ сайты, которые подают информацию более независимо, такие как Радио свобода или myukraina.com.ua.
Выбирайте и читайте информацию, отсеивайте лишние, перебирайте источники и только тогда Вы сможете найти полезную новость.
Кстати недавно прочитал очень интересную статью, которая касается каждого из нас:
https://myukraina.com.ua/kalendar/lunnyj-kalendar-na-oktyabr-2017.html
Відповісти
Как и многие наши соотечественники искал как отправиться в Польшу и заработать денег.
Перечитал массу сайтов, пересмотрел много фильмов на Ютубе, но больше всего мне понравился ресурс https://hochuvpolshu.com/.
На нем я нашел несколько вакансий для работы, вычитал отзывы и опыт тех мужчин и женщин,
которые делятся своим опытом работы в Польше. Так же узнал как подготовить документы.
И всегда это на одной сайте.
Вот одна из свежих и интересных статей: https://hochuvpolshu.com/otdyh/otdyx-v-gdanske-na-more-2017.html
Відповісти
Вы реально понимаете что творится в Украине?!
Мне кажется нам подсовывают какие то лживые новости и мы часто не получаем информацию из первоисточника.
Перебрав кучу источников наткнулся на сайт https://ukrjizn.com/, где видно что СМИ предоставляют хоть какую то картину жизни в которой пребываем.
Очень важно в наше время отбирать настоящие средства массовой информации.
Вот еще одна топовая статья, которая меня зацепила: https://ukrjizn.com/budet-li-povyshenie-zarplaty-nacgvardii-v-ukraine/

Надеюсь Вам поможет.
Відповісти

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні