Лучанам показали стан очисних станцій Луцькводоканалу

0
5
Лучанам показали стан очисних станцій Луцькводоканалу
8 серпня відбувся візит на підприємство Луцькводоканал активістів, представників громадських організацій та засобів масової інформації, яким показали стан каналізаційних мереж і очисних станцій КП «Луцькводоканал».

Інспекція розпочалася із основного відділення КП «Луцькводоканал». Присутніх консультував головний інженер підприємства Сергій Строк. За його словами нині підприємство обслуговує близько 220 кілометрів каналізаційних мереж та 20 насосних станцій. Окрім того, у луцькі мережі частково скидають стоки такі села, як Струмівка, Забороль, Зміїнець, Липини, Рованці, Тарасове та Гірка Полонка.

Нагадаємо, начальниця відділу екології в Луцьку Оксана Тарабанюк розповіла, на яких вулицях міста найбільше смердить нечистотами.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:Чи причетний «Луцькводоканал» до смороду в місті

ЧИТАТИ ТАКОЖ:Влада припускає: у смороді в Луцьку винні цукровики. Виробничники все спростовують.

«Усі станції розраховані на перекачку, мінімум, в два рази більше стоків, ніж сьогодні надходить», - зазначив він.

Представники громадськості мали змогу поставити головному інженеру запитання. Особливий інтерес викликала точка зливу відходів на вулиці Мамсурова. Сергій Строк розповів, що на вибір цієї точки зливу значним чином вплинуло розташування її у промисловій зоні, а також вимоги дотримання санітарної зони.

Активісти побували на цьому об’єкті, де мали нагоду спостерігати за процесом зливу та поспілкуватись із водіями спецавтомобілів, які здійснюють скид відходів у рамках договору із КП «Луцькводоканал».

Директор підприємства Віктор Гуменюк розповів, що цей процес знаходиться під наглядом: камера фіксує кожну машину, що туди заїжджає, а співробітники мають можливість її ідентифікувати. Таким чином, злив відходів сторонніми особами унеможливлюється.

«Щомісяця перевізники подають на підприємство акт виконаних робіт, який звіряється із нашими даними і йому виставляється рахунок. В разі подання меншого об’єму — розрахунок ведеться за даними Луцькводоканалу. Ми контролюємо первізників по якості стічних вод: є графік відбору проб. Якщо буде виявлено перевищення показників — передбачений штраф», - зазначив він.

Учасники делегації побували на КНС №19 і КНС №2, та ознайомились із їх діяльністю. Співробітники підприємтсва розповіли, що усі станції справні та знаходяться у хорошу стані, тож неприємний запах від цих об’єктів не може поширюватись. Окрім того, на КНС № 2 нещодавно було встановлено промисловий генератор озону, який підтримує задану концентрацію даного газу в приміщенні. Завдяки своїм фізико-хімічним властивостям озон вступає в реакцію з речовинами, що викликають неприємний запах та нейтралізує їх до безпечного стану.

«Ми проводили свої заміри, і зараз було проведено заміри в рамках кримінального провадження – на наших об’єктах, в межах санітарних зон, перевищення гранично допустимих викидів не було виявлено», - повідомив директор підприємства Віктор Гуменюк.

В рамках поїздки оглянули також очисні споруди КП «Луцькводоканал». Головний інженер підприємства Сергій Строк розповів про нинішній стан споруд, зазначивши, що завдяки значній доступній площі відстійників нині вдається зберегти ефективність очистки на європейському рівні. Потому, присутні оглянути очисні резервуари та поля відстійників, аби пересвідчитись, що вони не є джерелом неприємного запаху в місті.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:Смердюча проблема Луцька: спроби призначити винних замість дорожньої карти дієвого рішення


Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
5

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2025. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні