Чому тарифи на воду у волинському місті можуть значно зрости

0
-2
Чому тарифи на воду у волинському місті можуть значно зрости
Розповіли, чому тарифи на воду в Нововолинську можуть значно зрости.

Так, у понеділок, 16 вересня, представники підприємства "Нововолинськводоканал" на зустрічі з депутатами міськради та на пресконференції для журналістів розповіли про прогнозовані тарифи на воду в 2020 році та причини їх зростання, пише "Буг".

Нагадаємо, на сайті Нововолинськводоканалу є повідомлення про наміри коригування тарифів у наступному році і згідно з розрахунками прогнозовані тарифи на водопостачання та централізоване водовідведення зростуть на 96 % або 18,77 грн., вартість метра кубічного води та стоків разом – 38,28 грн. Ця інформація була розміщена більше двох тижнів тому, однак виявилося, що навіть депутати не чули про ймовірне зростання тарифів майже вдвічі до публікації новини.

Після розміщення повідомлення ЗМІ, в міській раді організували пресконференцію, на якій журналісти мали змогу детально ознайомитися з процесом реконструкції водопровідної системи та почути причини планового зростання тарифів.

Як розповіла головний економіст підприємтсва Лілія Поцілуй – це лише наміри про ймовірне підвищення, які ще будуть переглядатися, проходити відповідну процедуру, а в кінцевому результаті затверджуватися виконавчим комітетом.

Чому ж змушені закладати прогнозоване зростання на 96%?

За проєктом з комплексної модернізації систем водопостачання та водовідведення Нововолинськ отримує кредит Світового банку в 6 мільйонів доларів. Уже замінені каналізаційні насосні станції та триває заміна труб водогону, протяжністю 24 кілометри. Передбачається в подальшому будівництво станції знезалізнення за проєктом.

Про кредитні кошти та їх повернення говорили з депутатами Нововолинської міської ради.

Начальник водоканалу Володимир Озімчук розповів, що мали надаватися "кредитні канікули", а зі зміною влади, змінилися і домовленості. Після реконструкції нововолинці матимуть нову воду, яку можна буде пити навіть дітям. Та потрібно віддавати кредит.

"Ви всі читали договір (до депутатів – ред). У квітні дали гроші, а в червні вже повідомили, щоб віддавали 1 мільйон 700 тисяч відсотків. Ми написали звернення в Міністерство фінансів, віцепрем’єр-міністру з проханням відстрочити час. Але поки змушені на рік закласти суму повернення в тарифах.

Освоїли уже 65 мільйонів гривень, з яких держава має повернути майже 6 мільйонів ПДВ, але не вертає, однак вимагає", – розповів Озімчук.

Депутати зауважили, що на сесіях повідомляли про незначне зростання тарифів. Озімчук зазначив, що можливо так і буде. Питання про повернення кредитних коштів ще вирішують.

"Враховуючи курс долара, необхідно буде виплатити разом з відсотками 22 мільйона 800 тисяч гривень Ці кошти потрібно десь передбачити. Можливо до того часу, коли будуть переглядатися тарифи, щось зміниться. Поки інших коштів ми не маємо", – розповіла головна економістка підприємства.

Начальник відділу будівництва, комунального господарства та газифікації Богдан Миронюк подякував усім мешканцям міста, які з розумінням ставляться до процесу заміни водогону. Зазначив, що зміни потребують фінансового вкладу, але в результаті ми матимемо якісну воду.

"Підприємство було змушено оприлюднити повідомлення про наміри, але тарифи ще будуть переглядатися. Давайте заздалегідь не панікувати, є багато факторів, які зможуть повпливати на зміну тарифів", – зауважив Миронюк.

До вашої уваги детальне пояснення щодо прогнозованого зростання тарифів на воду для споживачів Нововолинська в 2020 році.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
-2

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні