Тарифний колапс: збитки «Волиньгазу» зросли на 40%

4
9
Тарифний колапс: збитки «Волиньгазу» зросли на 40%
Сума збитків АТ "Волиньгаз" у 2019 році сягне 231,5 млн грн. Це на 40 % більше, ніж у 2018 році. Четвертий рік поспіль для АТ "Волиньгаз" діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року. Про це повідомляє пресслужба ПАТ «Волиньгаз».

За цей час загальна сума збитків компанії сягнула 452,7 млн грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призведе до того, що до початку опалювального сезону 2019/2020р.р.у Волинській області більше 300 газорегуляторних пунктів вичерпають свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів сягне майже 500 км.

Основна проблема нового опалювального періоду – зношеність газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. На 2020 рік кількість зношених ГРП/ШРП порівняно з 2015 р. зросте у 2 рази, протяжність газопроводів - у 1,5 рази.

Крім того, через економічно необґрунтований тариф зарплати у "Волиньгаз" суттєво нижчі ринкових, заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значному відтоку кадрів. Забезпеченння кваліфікованими працівниками становить на 83 % від фактичної потреби. У поточному році коефіцієнт плинності кадрів сягнув 9,4%. З початку 2019 року з компанії звільнилися 111 працівників. У 2018 році – 148 осіб. Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах.

Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону.

"Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 452,7 млн грн., а всього по галузі - 20 млрд грн." - говорить директор фінансовий АТ "Волиньгаз" Андрій Тимчишак.

Вихід - один. Усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижче необхідного рівня.

Середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році на Волині склав 72 грн, що нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет. Отримані кошти скрупульозно розподіляються за статтями витрат.

У зв'язку з цим "Волиньгаз" наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року.

Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки - за послугу його доставки до оселі. У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання.

Якщо Ви зауважили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію
9

Коментарі:


Коментарі, у яких порушуватимуться Правила, модератор видалятиме без попереджень.
бла-бла-бла. Подивіться на яких машинах вони їздять і як живуть! Хто в це повірить!?
Відповісти
То може вартість газу зробити реальною,в Європі влітку ціна на 50% впала,а у нас на скільки?І може олігархам-власникам облгазів варто апетит зменшити!
Відповісти
О то вже варто очікувати серйозного подорожчання газу!Вже не знають як людей обдерти,то абонплата ,то ще якась хєрня,і всеодно неможуть нажертися!
Відповісти
Зеленський обіцяв знизити ціну на газ,то нехай доплачує вічноголодним газовим монополістам.
Відповісти

© 2024. Усі права захищені. Повна або часткова перепублікація матеріалів можлива лише за дотримання таких умов: 1) гіперпосилання на «Волинь24» стоїть не нижче другого абзацу; 2) з моменту публікації на «Волинь24» минуло не менше трьох годин; 3) у кінці матеріалу на «Волинь24» немає позначки «Передрук заборонений».

Віртуальний хостинг сайтів HyperHost.ua в Україні